Mechanika ogólna. T. 1, Statyka i kinematyka

Jerzy Leyko
Mechanika ogólna. T. 1, Statyka i kinematyka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka uznawana za podstawowy podręcznik dla studentów wydziałów mechanicznych wyższych uczelni technicznych! Zawiera wykład mechaniki ogólnej w ujęciu klasycznym rozszerzony o elementy mechaniki analitycznej: * podstawowe pojęcia i zasady mechaniki, * siły zbieżne na płaszczyźnie, * wypadkową dwóch sił, * metodę wieloboku sznurowego, * wyznaczanie sił w prętach kratownic płaskich, * pary sił działające w różnych płaszczyznach, * przestrzenny układ sił równoległych, * równanie ruchu punktu, * prędkość i przyspieszenie punktu, * ruch płaski i kulisty ciała sztywnego, * ruch względny. Omawiane zagadnienia teoretyczne ilustrowane są wieloma przykładami. W dodatkach przedstawiono wiedzę matematyczną niezbędną do studiowania poszczególnych rozdziałów książki. Wysoki poziom merytoryczny, a jednocześnie niezbyt wyszukany aparat matematyczny stanowi o dużych walorach dydaktycznych tego podręcznika.
Data wydania: 2010-05-01
ISBN: 978-83-01-15145-4, 9788301151454
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Stron: 392

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Mechanika ogólna. T. 1, Statyka i kinematyka aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Mechanika ogólna. T. 1, Statyka i kinematyka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl