Metodologia badań nad stratyfikacją społeczną

Henryk Domański, Zbigniew Karpiński, Pokropek Artur, Dariusz Przybysz ...
Metodologia badań nad stratyfikacją społeczną
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Struktura społeczna to układ relacji między kategoriami społecznymi, instytucjami i ludźmi, przy czym dominującym aspektem tego układu jest jego wymiar hierarchiczny, który można określić mianem stratyfikacji społecznej. W książce tej przedstawiamy: ? standardowe wskaźniki pozycji społecznej i przynależności klasowej, możliwości ich wykorzystania i problemy, które badacz powinien brać pod uwagę, dokonując wyboru między wskaźnikami; ? sposoby mierzenia nierówności, które są najczęściej utożsamiane z hierarchicznym wymiarem usytuowania w strukturze społecznej; ? kwestie pomiaru otwartości i ostrości barier społecznych ze szczególnym uwzględnieniem barier ruchliwości międzypokoleniowej, doboru małżeńskiego i wyboru bliskich znajomych; ? modele wielopoziomowe stosowane w odniesieniu do zjawisk z różnych poziomów struktury społecznej; ? sposoby analizy mechanizmów stratyfikacji i spójności społecznej na poziomie jednostek; ? metody sprawdzania porównywalności wskaźników w analizach porównawczych między krajami; ? problematykę badań ewaluacyjnych, których celem jest ocena oddziaływania interwencji publicznych.
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-7383-630-3, 9788373836303
Wydawnictwo: SCHOLAR Wydawnictwo Naukowe
Stron: 325

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Metodologia badań nad stratyfikacją społeczną aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Metodologia badań nad stratyfikacją społeczną. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl