Męża poproszę

Matylda Man
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Męża poproszę
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
4 /10
Ocena 4 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Jak zdobyć mężczyznę? Sposobów jest wiele... Kobieta bez mężczyzny dziczeje fizycznie oraz umysłowo, a do tego we dwie pensje będzie łatwiej - powtarzają najbliżsi Tosi. Na nic groźby i prośby całej rodziny. Tosia powoli dobiega czterdziestki, nadal mieszka z matką, a na horyzoncie nadal nie widać żadnego kawalera. Stara panna, i już! Czy popełniła gdzieś błąd? W końcu ma za sobą wiele doświadczeń z różnymi mężczyznami A może tkwi w niej jakiś defekt? To by wreszcie coś wyjaśniało. Poznaj historię Tosi. Męża poproszę to kipiąca humorem opowieść o mitach na temat miłości i małżeństwa, którymi nasze życie lukrowane jest od dzieciństwa. O szczęściu, którego definicję znają wszyscy wokół nas, oraz życiowym partnerze, którego nie warto szukać dla rodziny ani najbliższych ludzi. Ale dla siebie.
Data wydania: 2015-04-02
ISBN: 978-83-7961-173-7, 9788379611737
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Stron: 400

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Męża poproszę aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Asamitt
2019-12-04
4 /10
Przeczytane Na wesoło/Z nutą ironii Polscy autorzy ✈ Wymienione/Sprzedane

Matylda Man zebrała w swej powieści gamę mitów i stereotypów, jakie na dobrą sprawę - mimo XXI wielu i wieloletniej mody na single - wciąż pokutują w naszym społeczeństwie. Wszystko oczywiście podane jest w formie prześmiewczej, jako karykatura, trochę naszej zaściankowości, trochę przywiązania do tradycyjnie pojmowanych ról. Z drugiej strony czy aby tak nie podchodzimy do tematu osób żyjących w pojedynkę? Jest taka presja, szczególnie w stosunku do kobiet, żeby każda miała oparcie w postaci mężczyzny, że nawet te, którym po kolejnych rozczarowaniach partnerami wychodzi to już bokiem, po jakimś czasie znów desperacja zagląda w oczy. Otoczenie zaniża wartość kobiety tylko dlatego, że ta jest samotną. Ale jeśli ta samotna jednostka potrafi sobie zorganizować życie w pojedynkę, zapracować na własne utrzymanie i czuje się lepiej bez męża i dzieci to skąd w społeczeństwie to ciągłe stanie na straży i patrzenie z litością na - w końcu - zaradne kobiety?

W sposób stosunkowo zabawny lecz nie pozbawiony goryczy opisane zostało zjawisko, o które ocieramy się w naszej codzienności. Zawsze gdzieś obok jest ktoś, kto pragnie żyć sam, z własnego przemyślanego wyboru, a ma narzucane, że powinien inaczej. Nie żyjemy po to by dogadzać innym i spełniać marzenia bliskich. Nie da się być na siłę szczęśliwym z byle kim, nie da się na dłuższą metę żyć byle jak, z kimś kto nas nie szanuje i nie motywuje do działania.
Naszpikowana dobrymi radami bliskich i znajomych, jak zdobyć mężcz...

× 4 | link |
@reniarenia
2020-11-23
4 /10
Przeczytane

W naszym społeczeństwie, wiąż pokutuje zasada, że każda z pań musi mieć męża, albo partnera. Książka ta przedstawia nam perypetie młodej kobiety, desperacko wręcz, szukającej partnera życiowego. Jakie są tego skutki? Bardzo różne i dziwne. Plus dla autorki za dość zabawnie i niekiedy karykaturalne przedstawienie bohaterów.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Męża poproszę. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl