Mężczyzna od podstaw. Podróż pewnej kobiety do świata mężczyzn i z powrotem

Vincent Norah
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Mężczyzna od podstaw. Podróż pewnej kobiety do świata mężczyzn i z powrotem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Podobno mężczyznom żyje się łatwiej… Norah Vincent chciała się przekonać, czy to prawda, więc wyruszyła w półtoraroczną podróż w głąb męskiego świata. Z pomocą charakteryzatorki, nauczyciela emisji głosu i trenera na siłowni przeobraziła się w Neda i poznała tajemnice, których istnienia nie podejrzewają nie tylko kobiety, ale nawet sami mężczyźni. Umawiała się na randki z kobietami, grała w drużynie kręglarskiej, chodziła do klubów ze striptizem i wstąpiła do męskiego zakonu. Jako obserwator z zewnątrz zdołała dostrzec rzeczy, których świadomość całkowicie zmienia potoczne wyobrażenia o męskim świecie. Jej książka, napisana dosadnie, ale z wyczuciem, reporterską przenikliwością, empatią i humorem, jest pełna wyrazistych sądów i wolna od stereotypów. To opowieść z pierwszej ręki o tym, jak trudno być prawdziwym mężczyzną… Dlaczego mężczyźni nie patrzą sobie w oczy? Co tak naprawdę oznacza męski uścisk dłoni? Czym w istocie jest męska przyjaźń? Norah-Ned przekracza granice płci i konfrontuje swoje obserwacje z kulturowymi wyobrażeniami na ten temat. Na zakończenie swego eksperymentu stwierdza: "Teraz wiem, że bycie kobietą to przywilej".
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7515-003-2, 9788375150032
Wydawnictwo: Otwarte
Stron: 335

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Odważnie i szczerze.

23.06.2010

Norah Vincent zamieniła się w mężczyznę. Chodziła na specjalne treningi sposobu poruszania, modulacji głosu a nawet nauczyła się robić perfekcyjny zarost. Co ważne autorka od samego początku zaznacza, że nie jest to żaden poradnik o tym co i jak myślą mężczyźni. Książka to zebrane i opisane doświadczenia odnoszące się jedynie do poznanych przez nią... Recenzja książki Mężczyzna od podstaw. Podróż pewnej kobiety do świata mężczyzn i z powrotem

@Miss_Jacobs@Miss_Jacobs

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Pinkberry
@Pinkberry
2008-03-29
5 /10
Przeczytane Zbieracze kurzu

Autorka po półtorarocznym pobycie na ziemi jako facet odkrywa Amerykę: mężczyźni mają uczucia i marzenia, są równie sfrustrowani i zagubieni we współczesnym świecie jak kobiety. Najwyraźniej są osoby, które tego nie wiedzą. Książka literacko nie jest dobra, ale warto ją przeczytać, żeby uzmysłowić sobie ogrom przepaści kulturowej między płciami.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Mężczyzna od podstaw. Podróż pewnej kobiety do świata mężczyzn i z powrotem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl