Między indygenizmem a indianizmem

Aleksander Posern-Zieliński
Między indygenizmem a indianizmem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Książka p.t. Między indygenizmem a indianizmem ukazuje współczesną sytuację ludności tubylczej górskich regionów trzech krajów andyjskich: Ekwadoru, Peru i Boliwii. Przedstawia najważniejsze zmiany zachodzące w życiu ludności indiańskiej, koncentrując się przede wszystkim na stosunkach etnopolitycznych i etnokulturowych. Autor książki - Aleksander Posern-Zieliński, etnolog i latynoamerykanista oparł swoje antropologiczne interpretacje na własnych badaniach prowadzonych w Ameryce Południowej w latach 1994-2002. Głównym przedmiotem jego zainteresowania było odrodzenie etniczne, narodziny nowej tożsamości indiańskiej i działalność emancypacyjnych ruchów tubylczych. Na tym tle sporo miejsca w pracy poświęcono strukturze i konfliktom etnicznym, globalizacji i jej wykorzystaniu przez Indian w walce o swe prawa, kształtowaniu się nowych przywódców i zaczątków tubylczej klasy średniej, a także etnicznej polityce i wymiarom wielokulturowości na terenie Andów.
Data wydania: 2005
ISBN: 978-83-232-1370-3, 9788323213703
Wydawnictwo: Naukowe UAM w Poznaniu

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Między indygenizmem a indianizmem? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Między indygenizmem a indianizmem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe