Mięsoholicy. 2,5 miliona lat mięsożerczej obsesji człowieka

Marta Zaraska
3.5 /10
Ocena 3.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Mięsoholicy. 2,5 miliona lat mięsożerczej obsesji człowieka
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
3.5 /10
Ocena 3.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Jednym z ważniejszych odkryć naukowych naszych czasów związanych z ochroną zdrowia są szkodliwe skutki jedzenia mięsa. Niemal każdego dnia spływają do nas ostrzeżenia o negatywnym wpływie produkcji oraz konsumpcji mięsa na środowisko i organizm człowieka. Wielu z nas próbuje ograniczyć ilość spożywanego mięsa, wielu próbowało całkowicie z niego zrezygnować. Niełatwo jednak oprzeć się wędzonym, suszonym, grillowanym czy smażonym przysmakom, które nas kuszą. Co powoduje, że mamy tak nieprzepartą ochotę na zwierzęce białko i że nie potrafimy się od niego odzwyczaić? A skoro jedzenie mięsa rzeczywiście szkodzi naszemu zdrowiu, to dlaczego ewolucja nie uczyniła nas po prostu wegetarianami? Pisarka popularnonaukowa Marta Zaraska rozwiązuje w Mięsoholikach, jak to sama określa, „mięsną łamigłówkę”, wyjaśniając, dlaczego nasza miłość do mięsa trwa pomimo jego szkodliwego działania. Autorka zabiera nas w fascynującą podróż dookoła świata po różnych kulturach spożywania mięsa, pokazując niezwykłe restauracje mięsne w Indiach, składanie ofiar ze zwierząt w świątyniach w Beninie oraz laboratoria w Holandii, gdzie mięso hodowane jest w szalkach Petriego. Badając potężny wpływ ewolucji i działania mięsnego lobby, budowę genetyczną człowieka oraz tradycje naszych pramatek, Zaraska ujawnia oddziaływanie sił, które sprawiają, że wciąż trwamy w uzależnieniu od zwierzęcego białka. Mięsoholicy to książka dla każdego, od zagorzałych mięsożerców po zdeklarowanych wegan. Opisuje jedną z najtrwalszych ludzkich tradycji, ostatecznie wyjaśniając, dlaczego w dającej się przewidzieć przyszłości konsumpcja mięsa wciąż będzie wpływać na nasze organizmy i otaczający nas świat. Marta Zaraska to dziennikarka specjalizująca się w publikacjach naukowych. Jest również korespondentką zagraniczną, autorką artykułów publikowanych między innymi w The Washington Post, Scientific American, The Atlantic, The Los Angeles Times, National Geographic Traveler, The Boston Globe oraz w polskim tygodniku Polityka. Zaraska ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszka we Francji z mężem, córką i dwoma wiekowymi psami.
Data wydania: 2017-02-01
ISBN: 978-83-8015-638-8, 9788380156388
Wydawnictwo: Czarna Owca
Stron: 384

Autor

Marta Zaraska Niezależna dziennikarka. Autorka książki „Mięsoholicy: 2,5 miliona lat mięsożerczej obsesji człowieka”. Wegetarianka na pół gwizdka, z zapędami wegańskimi i apetytem na kiełbasę.

Pozostałe książki:

Mięsoholicy. 2,5 miliona lat mięsożerczej obsesji człowieka Tajemnice długowieczności Lepszy świat Zawieszeni
Wszystkie książki Marta Zaraska

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Mięsoholicy. 2,5 miliona lat mięsożerczej obsesji człowieka aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@book.book.pl
2023-02-26
1 /10
Przeczytane

Skończyłam! Po pół roku męczarni, jedna z najgorszych książek jakie czytałam. Zaczyna być interesująca dopiero po jakichś 60 procentach, a po 75% zaczynają się podziękowania i przypisy. Autorka chyba nie zna różnicy pomiędzy wegetarianizmem, a weganizmem bo miesza te pojęcia😑

× 1 | link |
@Czytanna
2021-04-20
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Mięsoholicy. 2,5 miliona lat mięsożerczej obsesji człowieka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl