Mikrobiologia w dermatologii, wenerologii oraz w medycynie estetycznej i kosmetologii

Prof. Eugenia Gospodarek-Komkowska, Dr Agnieszka Mikucka
Mikrobiologia w dermatologii, wenerologii oraz w medycynie estetycznej i kosmetologii
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Publikacja Mikrobiologia w dermatologii, wenerologii oraz w medycynie estetycznej i kosmetologii została przygotowana pod redakcją prof. dr hab. n. med. Eugenii Gospodarek-Komkowskiej oraz dr n. med. Agnieszki Mikuckiej. Kompendium w przejrzysty sposób prezentuje przegląd informacji zgodny z aktualną wiedzą w zakresie podstaw mikrobiologii, immunologii oraz mikrobioty fizjologicznej człowieka – jej znaczenia i interakcji. Przedstawiono także drogi szerzenia się drobnoustrojów oraz interakcje między gospodarzem a drobnoustrojem. Szczegółowo opisano znaczenie wirusów, bakterii, grzybów, pasożytów oraz zakażeń odzwierzęcych. Istotne, z punktu utrwalenia zdobytej wiedzy, są umieszczone na końcu rozdziałów pytania sprawdzające. Podręcznik zawiera także ogólne zasadny diagnostyki mikrobiologicznej i podstawowe zasady leczenia przeciwdrobnoustrojowego. Całość zaprezentowanej merytoryki dopełnia obraz kliniczny zakażeń przenoszonych drogą płciową oraz zakażeń skóry i jej przydatków. Ważnym aspektem jest pobieranie i transport materiału klinicznego oraz działania prewencyjne i bezpieczeństwo w gabinetach, ponieważ nie przestrzeganie procedur, nieprawidłowe przechowywanie czy używanie leków bądź kosmetyków może stać się źródłem zakażeń zarówno u klienta, jaki i pracowników gabinetu lekarskiego czy kosmetycznego.

Publikacja Mikrobiologia w dermatologii, wenerologii oraz w medycynie estetycznej i kosmetologii jest przeznaczona dla studentów medycyny – głównie kierunku lekarskiego – oraz kosmetologii. Zawarta wiedza stanowi także przydatne opracowanie przeznaczone dla kręgu pracowników służby zdrowia, lekarzy, diagnostów, pielęgniarek epidemiologicznych, mikrobiologów oraz kosmetologów.

Data wydania: 2021-02-15
ISBN: 978-83-200-6211-3, 9788320062113
Wydawnictwo: PZWL
Seria: nie posiada cyklu.
Stron: 310
dodana przez: chudini0505

Autor

Prof. Eugenia Gospodarek-Komkowska Prof. Eugenia Gospodarek-Komkowska
Urodzona 14 listopada 1956 roku w Polsce (Wyrzysk)
Eugenia Gospodarek-Komkowska – polska profesor, kierownik Katedry i Zakładu Mikrobiologii w Collegium Medicum w Bydgoszczy. Gospodarek ukończyła biologię na Akademii Pomorskiej w Słupsku w 1979. Doktorat w zakresie biologii medycznej ukończyła w ...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Mikrobiologia w dermatologii, wenerologii oraz w medycynie estetycznej i kosmetologii? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Mikrobiologia w dermatologii, wenerologii oraz w medycynie estetycznej i kosmetologii. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl