Minjan. Moje spotkania z ortodoksyjnymi Żydami

J.S. Margot
Minjan. Moje spotkania z ortodoksyjnymi Żydami
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Utalentowany fotograf Dan zbiera monety o nominale dwóch euro. Żydówka Esther pije herbatę w kawiarni wyłącznie ze szklanek. Mosje, właściciel restauracji, w przeciwieństwie do większości chasydów chętnie pojawia się w mediach. To między innymi o nich opowiada J.S. Margot, tworząc barwny portret belgijskich Żydów zamieszkujących antwerpską Dzielnicę Diamentów.

Autorka bestsellerowego Mazel tow dokonuje czegoś niezwykłego: udaje się jej przeniknąć do świata i domów chasydów, co owocuje dziesiątkami spotkań i nowych znajomości. Sytuacja jest tym niezwyklejsza, że Margot nie ukrywa swoich poglądów – jest ateistką i feministką. Mimo to dzięki empatii, ogromnemu poszanowaniu odrębności i talentowi do nieosądzania udaje im jej nawiązać bliskie przyjaźnie oparte na zaufaniu.

Minjan to fascynująca opowieść o ortodoksyjnych Żydach w XXI wieku, którzy starają się żyć teraźniejszością, nie zapominając przy tym o trudnej przeszłości. To także pełna życzliwości i humoru opowieść o tym, jak możemy się spotkać mimo różnic, które na pozór wydają się nie do przekroczenia.

Wydanie 1 - Wyd. Czarne
Data wydania: 2023-06-21
ISBN: 978-83-8191-711-7, 9788381917117
Wydawnictwo: CZARNE
Seria: Poza serią
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 288
dodana przez: Tanashiri

Autor

J.S. Margot J.S. Margot
Urodzona w 1967 roku w Belgii
J.S. Margot (właśc. Margot Vanderstraeten) – belgijska dziennikarka i pisarka; absolwentka studiów translatorskichna uniwersytecie w Antwerpii. Pracowała jako copywriterka oraz tłumaczka.Publikowała m.in. w „De Standaard” i „De Morgen”. Napisała sie...

Pozostałe książki:

Mazel tow. Jak zostałam korepetytorką w domu ortodoksyjnych Żydów Minjan. Moje spotkania z ortodoksyjnymi Żydami
Wszystkie książki J.S. Margot

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Minjan. Moje spotkania z ortodoksyjnymi Żydami aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Minjan. Moje spotkania z ortodoksyjnymi Żydami. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl