Misjonarz

Kien Nguyen
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Misjonarz
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Druga po Gobelinie powieść urodzonego w Wietnamie pisarza porównywanego do legendarnego autora Shoguna, Jamesa Clavella, barwna, epicka historia o jedwabiu i stali, w której walka i miłość idą krok w krok ze sobą. W 1773 roku trzech mężczyzn opuszcza Francję, by wziąć udział w wyprawie do Annam, do egzotycznego i tajemniczego kraju na Dalekim Wschodzie. Francois Gervaise, przystojny malarz, uciekający przed ubóstwem Henri Monage i charyzmatyczny Jezuita Pierre de Behaine wierzą, że wyruszają z pokojową misją, niosąc wiarę w Boga i światło nadziei pogrążonym w mroku pogaństwa ziemiom. Ich złudzenia szybko pryskają - w Annam trwa krwawa i bezlitosna wojna domowa. Targany chorobami i wewnętrznymi konfliktami kraj nie podda się łatwo zbożnemu dziełu chrystianizacji. Bohaterowie odkrywają, że choć przybyli tu, by zmienić obraz tej ziemi, to ziemia powoli odmienia ich samych. Muszą raz jeszcze określić cel i znaczenie swojej podróży.
Data wydania: 2007-03-16
ISBN: 978-83-7359-339-8, 9788373593398
Wydawnictwo: Albatros
Stron: 352

Autor

Kien Nguyen Kien Nguyen
Urodzony w 1967 roku
Kien Nguyen (ur. jako Nguyễn Kiên) amerykański pisarz wietnamskiego pochodzenia. Nguyen urodził się w wietnamskiej rodzinie ze strony matki,a jego ojciec to amerykański inżynier. Rodzina jego matki straciwszy majątek, żyła wśród sąsiadów, którzy tra...

Pozostałe książki:

Gobelin
Wszystkie książki Kien Nguyen

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Misjonarz aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Asamitt
2020-03-02
5 /10
Przeczytane Klimaty Orientu ✈ Wymienione/Sprzedane Powieść historyczna

Najpierw poznajemy malarza Francois'a, potem stykamy się z losami ubogiego Henriego, jeszcze dzieciaka, a dalej jest bogato nakreślony wizerunek monsiniora Pierre de Behaine, jezuity, za sprawą którego wszyscy trafiają do Annamu. Wyprawa do Azji w II połowie XVIII wieku musiała być czymś niezwykłym, pomimo odkrycia już tylu lądów i opisania wszystkiego na mapach. Ale ta miała okazać się spektakularna dla zdobycia władzy. Podzielony Annam, zanim stanie się Wietnamem musi przejść krwawą ofiarę w postaci wojny domowej, a to z kolei ma ułatwić przybyszom zdobycie tego czego oczekiwał od nich Ludwik XV - nowych kolonii dla Francji. Pod przykrywką takich wypraw - chrześcijańskich misji - odbywały się zawoalowane wycieczki o znamionach podboju nowych rejonów świata, szczególnie tych bogatych, a jednocześnie osłabionych przez wewnętrzne spory.

Przed czytelnikiem otwierają się nowe rozdziały pachnące przygodą w nowym orientalnym kraju. Tak przynajmniej może się wydawać na początku. Miało być egzotycznie oraz historycznie, a to ze względu na opis osiemnastowiecznego Wietnamu, jak również za pośrednictwem wątku katolickiego, w kulturze azjatyckiej zupełnie do tych nauk nieprzystosowanej. Ale od czego są misjonarze, ze swą wiarą i przychylnością w stosunku do człowieka. I tym wszystkim byłam bardzo zaintrygowana. Ba! Nie wierzyłam, że mogłoby mi się nie spodobać.
Taaak. Wszystko zapowiadało barwną opowieść, tylko dla mnie styl Kien Nguyen okazał się szary w swej prostoc...

× 6 | link |
@elodonat
2009-06-29
5 /10
Przeczytane Azja
@Kamik
2008-08-13
5 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Misjonarz. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl