Mity, podania i wierzenia dawnych Słowian

Jerzy Strzelczyk
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Mity, podania i wierzenia dawnych Słowian
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Mity, podania i wierzenia dawnych Słowian to w ujęciu autora „prawdziwa historia Nierzeczywistego”, świata wyobrażeń naszych odległych, słowiańskich przodków o istotach nadprzyrodzonych, przede wszystkim boskich i demonicznych, o początkach ludów i państw oraz postaciach, zjawiskach i pojęciach, które z niejakim prawdopodobieństwem można związać z czasami przedchrześcijańskimi. Jest to książka wyjątkowo interesująca dla polskiego czytelnika szukającego głęboko w przeszłości korzeni własnych i braci Słowian. DW Rebis wznawia ją po kilku latach od pierwszego wydania, w rozszerzonej wersji. Jerzy Strzelczyk jest historykiem mediewistą, badaczem między innymi dziejów Słowiańszczyzny, profesorem na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Opublikował wiele prac, a wśród nich: Iroszkoci w kulturze średniowiecznej Europy, Wandalowie i ich afrykańskie państwo, Mieszko Pierwszy, Słowianie połabscy, Odkrywanie Europy, Klucz do poznania nieba, Średniowieczny obraz świata.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7301-973-7, 9788373019737
Wydawnictwo: Rebis
Seria: Mity i Legendy Świata
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Jerzy Strzelczyk Jerzy Strzelczyk
Urodzony w 1941 roku w Polsce
Profesor nauk humanistycznych, historyk-mediewista, członek Polskiej Akademii Nauk. Od początku kariery naukowej związany z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, w latach 1991-1996 był dyrektorem Instytutu Historii UAM. Uhonorowany Nagrodą Fun...

Pozostałe książki:

Bolesław Chrobry Iroszkoci w kulturze średniowiecznej Europy Goci - rzeczywistość i legenda Chrystianizacja Irlandii Zapomniane narody Europy
Wszystkie książki Jerzy Strzelczyk

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Mity, podania i wierzenia dawnych Słowian nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@EmilyStrange
2013-05-26
8 /10
Przeczytane Archeologia i historia Kochankowie, których pragnę najbardziej POSZUKUJĘ

Napisana w formie słownika, ale czyta się bardzo dobrze. Autor podaje wszystkie dodatkowe źródła, dokładnie wykazuję etymologię każdego bóstwa czy postaci. Pozycja dla każdego, kto jest zainteresowany symboliką i mitologią pradziejową terenów środkowej i wschodniej Europy.

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Mity, podania i wierzenia dawnych Słowian. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl