Młodsza siostra : w poszukiwaniu ukrytego świata chińskich kobiet

Julie Checkoway
Młodsza siostra : w poszukiwaniu ukrytego świata chińskich kobiet
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

To pełna uroku opowieść o chińskich kobietach. Nie tylko o tych z pierwszych stron gazet, pięknych i bogatych, ale też o tych zwykłych, prowadzących-wydawałoby się-przeciętne, nudne życie. Ich losy, jak się przekonamy, są często tragiczne, czasem zadziwiające, a niekiedy wręcz wstrząsające.Każda historia jest inna, ale ich wspólną cechą jest, że zawsze były głęboko skrywane. Tylko przypadkiem ujrzały światło dzienne. Oto kobieta tak desperacko pragnąca opuścić Chiny, że decyduje zrobić to jako narzeczona z ogłoszenia:to znów kobieta, która poświęca romantyczną miłość dla komunistycznych ideałó, inna w czasie rewolucji kulturalnej jest zmuszona wykonywać pracę prowadzącą do jej okaleczenia.MŁODSZA SIOSTRA Checkoway nie jest fikcją literacką, autorka bowiem przez rok wnikliwie obserwowała ten niezwykły kraj i jego równie niezwykłe mieszkanki. Powstała pełna ciepła, zadumy, smutku i radości książka o życiu współczesnych Chinek, ich mentalności, marzeniach i tajemnicach.MŁODSZA SIOSTRA to pierwsza z serii książek "Zwykłe Niezwykłe Losy", poświęcona często niedocenianemu w literaturze tematowi życia przeciętnych kobiet-kobiet spod wszystkich szerokości geograficznych, z różnych kultur, tradycji i obyczajowości. Czy przez to, że nie są sławne, ich losy są mniej intrygujące? Wręcz przeciwnie. Ich opowieści głęboko poruszą nasze serca, a nawet pobudzą do łez. W każdej z nich odnajdziemy cząstkę samych siebie.
Data wydania: 1999
ISBN: 978-83-7236-021-2, 9788372360212
Wydawnictwo: Philip Wilson
Stron: 200

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Młodsza siostra : w poszukiwaniu ukrytego świata chińskich kobiet nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Młodsza siostra : w poszukiwaniu ukrytego świata chińskich kobiet. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl