Mój Kraków. Szlakiem Jana Pawła II

Teresa Kowalik-Gąska
Mój Kraków. Szlakiem Jana Pawła II
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Szkolna wycieczka może też być niezwykłym spacerem krakowskimi ścieżkami Karola Wojtyły. Szlak papieski obejmuje 25 najważniejszych miejsc związanych z życiem i służbą Wielkiego Polaka w tym mieście. Ten spacer wspomnieniowo - dydaktyczny zaczyna się od Dębnik, leżących naprzeciw Wawelu po prawej stronie Wisły, a kończy na Bielanach u Kamedułów lub w Tyńcu u Benedyktynów. Dodatkowo uwzględniono w przewodniku miejscowości bliskie sercu Ojca Świętego, a położone niedaleko Krakowa: Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską i Niegowić. Tablice pamiątkowe, pomniki, domy i kamienice, w których mieszkał (od 1938 roku aż do wyboru na Stolicę Piotrową), uczelnie, krakowskie kościoły, które szczególnie sobie upodobał i wreszcie muzea, które gromadzą pamiątki po Papieżu - aby to wszystko zobaczyć potrzeba dwóch dni. Poznanie krakowskiej biografii wielkiego Rodaka i tego, co było Mu drogie do kresu życia, będzie niepowtarzalną lekcją wychowawczą dla naszych uczniów.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-89947-70-3, 9788389947703
Wydawnictwo: Rubikon

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Mój Kraków. Szlakiem Jana Pawła II? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Mój Kraków. Szlakiem Jana Pawła II. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl