Mordercze miasto. Meksykańskie lekcje umarłych

Charles Bowden
Mordercze miasto. Meksykańskie lekcje umarłych
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W zeszłym roku tylko na ulicach Ciudad Juárez zabito ponad 2600 osób. To wskaźnik porównywalny z ofiarami wojennymi w Bagdadzie czy Mogadiszu. Tymczasem dzieje się to o kilka minut jazdy od granicy USA. Powodem są narkotyki, wielomiliardowy i wiecznie głodny rynek.
Ofiary rozszalałej wojny narkotykowej w całym Meksyku idą już w dziesiątki tysięcy zabitych.
Nieliczni policjanci, którzy nie współpracują z kartelami, są zabijani, a ich odcięte głowy wystawiane na widok publiczny ku przestrodze. Codziennością są porwania, gwałty i tortury. Każdego dnia z ulic znikają kobiety; ich szczątki pochłania otaczająca miasto pustynia.
Charles Bowden w swojej wstrząsającej, świetnie napisanej książce maluje obraz miasta pogrążającego się w ciemnościach i szaleństwie. Obraz piekła na ziemi i ustroju, któremu na imię anarchia. To książka nie o śmierci świata, jaki znamy, lecz o narodzinach przerażającego nowego porządku. Przewodnikami po nim są: zgwałcona królowa piękności, dziennikarz, który popełnił błąd pisząc prawdę, nawrócony El Pastor prowadzący na pustyni azyl dla obłąkanych i sicario, pozbawiony skrupułów zawodowy morderca.
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7674-079-9, 9788376740799
Wydawnictwo: Replika

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka dla ciekawych

15.05.2011

Charles Bowden jest autorem wielu książek, które krytycy oceniają wysoko. Na co dzień współpracuje z „GQ”, „Mother Magazine” oraz z innymi znanymi magazynami. Jest laureatem wielu nagród literackich. Mieszka w Arizonie. W czasie czytania tej książki, a nie jest ona łatwa i przyjemna zastanawiałem się nad sensem jej powstania. Dlaczego autor ja... Recenzja książki Mordercze miasto. Meksykańskie lekcje umarłych

Piekło ma drugą nazwę

25.09.2011

Jeśli Piekło istnieje, z pewnością jest nim północny Meksyk. Jeśli zaś ma swoją stolicę to z pewnością jest nią miasto Ciudad Juárez, położone nieopodal południowo-zachodniej granicy USA. Tu nie obowiązuje licznik grzechów i trafiają do niego wszyscy: zobojętnieli pracownicy międzynarodowych fabryk i ich dzieci, członkowie gangów wespół z wojskowym... Recenzja książki Mordercze miasto. Meksykańskie lekcje umarłych

Moja opinia o książce

Opinie

CH
2011-08-19

"Mordercze miasto" to książka, której nigdy nie zapomnę - napisana niesamowitym językiem literatura faktu, reportaż i thriller w jednym. Jedna z najlepszych pozycji w ostatnich latach świadcząca o tym, że warto było uczyć się czytać!

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Mordercze miasto. Meksykańskie lekcje umarłych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl