Moskwa nie boi się krwi. Szalone lata dziewięćdziesiąte

Tomasz Turowski
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Moskwa nie boi się krwi. Szalone lata dziewięćdziesiąte
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
1 /10
Ocena 1 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Lata dziewięćdziesiąte XX wieku to czas upadku Związku Radzieckiego, to czas, kiedy prawo przestaje się liczyć, a zaczyna królować korupcja, przemoc i żądza szybkiego wzbogacenia się. Sytuację tę próbuje wykorzystać Roman Polańczyk, inwestor z Funduszu Polsko-Amerykańskiego w Polsce. Interesuje się przemysłem drzewnym, szczególnie tą jego gałęzią, która obejmuje wyrób celulozy, potrzebnej armii do produkcji materiałów wybuchowych. Później wchodzi na zakazane rewiry rosyjskiego przemysłu zbrojeniowego, a konkretnie - lotniczego. Do swego przedsięwzięcia Polańczyk werbuje Pawła. Nie wie, że ten jest nielegałem, który kiedyś służył wywiadowi PRL, a teraz należy do Urzędu Ochrony Państwa. Paweł domyśla się, że za Polańczykiem stoją siły mocarstwa zza oceanu. Jednak Moskwa nie boi się krwi i nie zamierza bezczynnie patrzeć na obcych okradających Matkę Rosję.
Data wydania: 2016-10-04
ISBN: 978-83-64378-37-9, 9788364378379
Wydawnictwo: Melanż
Kategoria: Sensacja Thriller
Stron: 320

Autor

Tomasz Turowski Tomasz Turowski
Urodzony 1 maja 1948 roku w Polsce (Sosnowiec)
Tomasz Tadeusz Turowski – oficer wywiadu PRL i III RP, w latach 1975–1984 działający jako kleryk w zakonie jezuitów, dyplomata. Jego ojciec, Stanisław, był prawnikiem, a matka lekarzem okulistą. Absolwent rusycystyki na Uniwersytecie Jagiellońskim ...

Pozostałe książki:

Egzekucja. Odrąbać łeb wielkiego szatana Krwawiące serce Azji. Korzenie kalifatu Dżungla we krwi. Roślina świętej śmierci Moskwa nie boi się krwi. Szalone lata dziewięćdziesiąte Oko smoka. Zabij pożyczonym mieczem Zmierzch antropocentryzmu w perspektywie etyki nowej Petera Singera
Wszystkie książki Tomasz Turowski

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Moskwa nie boi się krwi. Szalone lata dziewięćdziesiąte aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Vernau
2020-08-04
Przeczytane Sensacja - thriller

Tomasz Turowski, agent polskiego wywiadu na emeryturze, choć podobno agentem pozostaje się do końca życia, w swojej książce „Moskwa nie boi się krwi. Szalone lata dziewięćdziesiąte” zabiera nas do Rosji - czasów przemiany, kiedy upada komunizm i zaczynają się rządy Borysa Jelcyna. W drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych autor pracował jako radca w ambasadzie polskiej w Moskwie, oczywiście „oficjalnie”, więc wie o czym pisać w powieści szpiegowskiej.

Ten okres, to wielkie zmiany w Europie środkowej i Rosji, kiedy powstaje nowy system gospodarczy, a wraz z nim możliwości robienia niezwykle korzystnych interesów zarówno w Polsce, jak i w Rosji. Następował wówczas wykup państwowych firm przez sektor prywatny. Wtedy właśnie zaczęły powstawać wielkie fortuny rosyjskich oligarchów. Podobnie, jak w pozostałych powieściach, bohaterem powieści jest Paweł, agent polskiego wywiadu.

Autor bardzo dobrze przedstawił działanie rosyjskich służb, jak choćby zbieranie „kompromatów”, czyli kompromitujących zdjęć lub filmów np. upojnych chwil spędzonych z kobietą do towarzystwa przez zagranicznych biznesmenów, żeby ich potem szantażować lub wykorzystywać do swoich celów. Ten sposób działania pozostaje chyba do dzisiaj aktualny.

Czyta się całkiem przyjemnie, tym bardziej, że autorem jest prawdziwy agent polskiego wywiadu.

Jedyne, co trochę mi przeszkadza u Tomasza Turowskiego, to upodobanie autora do nadawania s...

× 8 | link |
@Zorg
@Zorg
2023-10-31
1 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Moskwa nie boi się krwi. Szalone lata dziewięćdziesiąte. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl