Mózg emocjonalny : tajemnicze podstawy życia emocjonalnego

Joseph E. LeDoux
Mózg emocjonalny : tajemnicze podstawy życia emocjonalnego
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Badania LeDoux stanowi jedno z najbardziej doniosłych odkryć ostatniej dekady dotyczących natury emocji. To pierwsza praca ukazująca drogi nerwowe uczuć omijające korę mózgową, co w istocie wyjaśnia, dlaczego emocje czasem biorą górę nad rozsądkiem." Daniel Goleman, Inteligencja emocjonalna. Co takiego dzieje się w naszym mózgu, że czujemy strach, miłość, złość, radość? Czy kontrolujemy nasze emocje, a może one kontrolują nas? Czy zwierzęta mają emocje? W jaki sposób doznane we wczesnym dzieciństwie urazy wpływają na nasze późniejsze zachowanie, nawet jeśli zostały wyparte z naszej świadomej pamięci? W Mózgu emocjonalnym Joseph LeDoux ukazuje genezę ludzkich emocji i dowodzi, że wiele z nich wynika ze złożonych układów nerwowych, które tak się ukształtowały, by umożliwić nam przetrwanie. Badania LeDoux, między innymi których zapisem jest ta praca, stanowią jedno z najbardziej doniosłych odkryć ostatniej dekady dotyczących natury emocji.
Tytuł oryginalny: The emotional brain
Data wydania: 2000
ISBN: 978-83-85594-93-2, 9788385594932
Wydawnictwo: Media Rodzina
Kategoria: Psychologia
Stron: 447

Autor

Joseph E. LeDoux Joseph E. LeDoux
Urodzony 7 grudnia 1949 roku w USA (Eunice, Luizjana)
Joseph Le Doux – jest profesorem nauk przyrodniczych Fundacji im. Henry’ego i Lucy Moses, profesorem neurobiologii, psychologii, psychiatrii oraz psychiatrii dzieci i młodzieży na Uniwersytecie Nowojorskim (NYU). Autor książek Lęk, (CCPRESS) Mózg em...

Pozostałe książki:

The Emotional Brain Revisited Historia naszej świadomości Lęk. Neuronauka na tropie źródeł lęku i strachu
Wszystkie książki Joseph E. LeDoux

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Mózg emocjonalny : tajemnicze podstawy życia emocjonalnego? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Mózg emocjonalny : tajemnicze podstawy życia emocjonalnego. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl