Mroczne dziedzictwo

Antologia w hołdzie Jamesowi Herbertowi
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Mroczne dziedzictwo
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Nawiedzone domy, duchy, zjawiska paranormalne, zagadkowe morderstwa – to wszystko cechowało prozę wybitnego brytyjskiego autora literatury grozy, Jamesa Herberta.

W antologii stworzonej w hołdzie jednemu z największych twórców literackiego horroru na świecie najlepsi polscy autorzy grozy dostarczą Wam niesamowitych, wypełnionych tajemnicą, mrokiem, strachem i nadnaturalnością historii. „Mroczne dziedzictwo” zaprowadzi Was w nieznane dotąd rejony, pozwoli choć trochę zbliżyć się do tego, co nienazwane, widzialne tylko kątem oka…

Spis treści:

Jacek Piekiełko - „Taksydermista”
Kazimierz Kyrcz Jr. - „Wszystkie moje ciała”
Flora Woźnica - „Cud”
Marek Świerczek - „Przebudzenie”
Piotr Ferens - „Deszczowe Dusze”
Anna Klejzerowicz - „Agatka”
Norbert Góra - „Adopcja”
Anna Musiałowicz - „All Saints Avenue”
Dawid Kain - „Przejścia nie ma”
Tomasz Czarny - „Zniknięcie”
Marek Ścieszek - „Noc w Breitebuch”
Krzysztof Maciejewski - „Prezydłoń”
Marek Zychla - „Cyc szczura we mgle”
 ISBN: 978-83-951616-5-0, 9788395161650
Wydawnictwo: Dom Horroru
dodana przez: ReniBook

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

„Mroczne dziedzictwo” Antologia

4.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

„Mroczne dziedzictwo” Antologia w hołdzie Jamesowi Herbertowi Zbiór opowiadań, w którym nasi rodzimi autorzy starają się oddać hołd, zmarłemu w 2013 roku Jamesowi Herbertowi. Jacek Piekiełko „Taksydermista” Czy zawsze warto ufać agentowi nieruchomości? Co kryje piwnica w domu, który właśnie kupił Adam? Kazimierz Kyrcz Jr „Wszystkie moje ciała” H... {} Recenzja książki Mroczne dziedzictwo

Moja opinia o książce

Opinie

@MichalL
2020-04-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane 2019 Posiadam

Ostatnimi czasy omijałem dość szerokim łukiem wszelakie zbiory opowiadań, antologii i tym podobnych zestawień. Głównie dlatego, że nie potrafiłem się przy nich zatrzymać, zastanowić się przed każdym kolejnym. Pędziłem dalej, coraz bardziej ciekawy następnego, aż do samego ich końca. Mam teraz świadomość, że w ten sposób pewnie nie jedno mi uciekło, nie jedno umknęło i w tym przypadku miało być inaczej. Długo zbierałem się do tej pozycji, w końcu czas ten nastał.

Mroczne dziedzictwo to zbiór opowiadań. Wydawnictwo Dom Horroru skompletowało trzynaście takich drzazg w oku w hołdzie niejakiego Jamesa Herberta. Nie bez powodu to moje "niejakiego" bo znowu otwieram szeroko usta, myśląc, a kto to? Herberta to ja znam, ale przecież miał inaczej na imię. Kolejne otwarte drzwi przede mną, kolejna ścieżka ciemnych, tajemniczych historii, na której znalazło się trzynastu częściowo znanych mi autorów składających hołd temu, o którym nic nie wiem. O co im chodzi?

Od samego początku zacząłem zapisywać sobie charakterystyczne elementy każdego opowiadania. Może ten hołd to nie wszystko? Łatwiej by mi było gdybym potrafił do czegokolwiek porównać. Ale do czego, skoro jak już wspomniałem, nie znam twórczości Jamesa Herberta. Trzynaście opowiadań. I... utkałem sobie teorię. Utrata kogoś, czegoś, w ludzkiej lub bardziej mrocznej odsłonie. Jeśli taki jest ten Herbert, to ja Go kupuję.

Histonie opowiadają o stracie, zarówno tych najbliższych, jak i samych cech ludzkich....

{} | link |
@ReniBook
2020-02-19
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Mroczne dziedzictwo. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl