Muzyka. Podręcznik dla klasy 1 szkoły ponadpodstawowej. Zakres podstawowy

Małgorzata Rykowska, Zbigniew Szałko
Muzyka. Podręcznik dla klasy 1 szkoły ponadpodstawowej. Zakres podstawowy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Numer dopuszczenia: 1060/2019 Podręcznik Muzyka 1 został przygotowany dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników. Podręcznik pozwala zrealizować zakres podstawowy podstawy programowej. Podręcznik pokazuje młodym ludziom wartości, jakie płyną z kontaktu z szeroko pojętą kulturą muzyczną. Zachęca do świadomego obcowania z muzyką na żywo poprzez udział w koncertach i spektaklach muzycznych o zasięgu lokalnym i globalnym. Zawiera też mnóstwo pomysłów na własne aktywności muzyczne – takie, które są zbieżne z zainteresowaniami i możliwościami młodych ludzi oraz które zachęcają do korzystania z nowoczesnych aplikacji i programów komputerowych. Kładzie duży nacisk na praktyczne umiejętności ‒ nauka poprzez praktyczne działania, samodzielne lub grupowe. Inspiruje do muzycznych eksperymentów, między innymi tworzenia muzyki z wykorzystaniem dostępnych narzędzi rejestrujących dźwięk, gry na wybranym instrumentach, tańca czy śpiewu. Podręcznik do muzyki, dla klasy 1, zakres podstawowy dla szkół ponadpodstawowych składa się z 9 rozdziałów: – Na wielkiej scenie, – „Śpiewać każdy może”, – Upowszechnianie kultury muzycznej, – Taniec – poezja ciał, – Mulimedia i ich zasięg, – Gatunki i style muzyczne, – Z galerii gwiazd, – Fonografia – dźwięk z nośnika, – Muzyką wypełnij czas. Co znajdziesz w podręczniku Muzyka 1. Zakres podstawowy? – moduł „Porozmawiajmy o muzyce” przypominający treści ze szkoły podstawowej oraz pobudzający wyobraźnie muzyczną, – sekcję „Posłuchaj” zawierającą utwory do wysłuchania, związane z tematem lekcji, – akordy gitarowe na końcu podręcznika pełniące funkcję samouczka i gotowego zestawu nut „Zagraj na instrumentach”, czyli utwory do wykonania na wskazanym instrumencie – solo lub w grupie, – nazwiska wybitnych twórców i ważne pojęcia wyróżniono kolorową czcionką, – propozycje projektów o zróżnicowanym stopniu trudności po każdym dziale, – pytania i polecenia służące uprawianiu muzyki w praktyce wskazówki Na tej lekcji do rozpoczęcia omawiania nowych tematów, – podsumowania lekcji, – słowniczek najważniejszych pojęć występujących w podręczniku.
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-7879-953-5, 9788378799535
Wydawnictwo: Operon
Stron: 216

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Muzyka. Podręcznik dla klasy 1 szkoły ponadpodstawowej. Zakres podstawowy nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Muzyka. Podręcznik dla klasy 1 szkoły ponadpodstawowej. Zakres podstawowy. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl