Muzyka w okolicznościach lirycznych. Zapisy słuchania muzyki w poezji polskiej XX i XXI wieku

Iwona Puchalska
Muzyka w okolicznościach lirycznych. Zapisy słuchania muzyki w poezji polskiej XX i XXI wieku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

„Okoliczności liryczne” muzyki, o których mowa w książce, to okoliczności jej odbioru przez szczególną grupę słuchających, jaką stanowią poeci. Głównym przedmiotem zainteresowania stały się więc wiersze, które przedstawiają rozmaite sytuacje obcowania ze sztuką dźwięków: teksty, w których sytuacja liryczna jest tożsama z sytuacją muzyczną lub też przez nią warunkowana. Praca opiera się na założeniu, że utwory poetyckie, niezależnie od typowego dla nich subiektywnego charakteru, rejestrują pewne fenomeny w sposób porównywalny, a nawet dający się usystematyzować. Proponowana w ramach książki współobecność ujęć literaturoznawczego i muzykologicznego ma na celu stworzenie jak najpełniejszego obrazu kulturowego zaplecza literackich świadectw odbioru muzyki, jako że poetyckie zapisy słuchania, z jednej strony stanowią osobny temat w badaniach literaturoznawczych, z drugiej formują specyficzny segment wiedzy o muzyce i o jej funkcjonowaniu we współczesnej kulturze.
Data wydania: 2017
ISBN: 978-83-7638-886-1, 9788376388861
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Kategoria: Kultura
Stron: 306

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Muzyka w okolicznościach lirycznych. Zapisy słuchania muzyki w poezji polskiej XX i XXI wieku aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Muzyka w okolicznościach lirycznych. Zapisy słuchania muzyki w poezji polskiej XX i XXI wieku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl