Na szlakach Orientu. Handel między Polską a Imperium Osmańskim w XVI-XVIII wieku

Andrzej Dziubiński
Książka Na szlakach Orientu. Handel między Polską a Imperium Osmańskim w XVI-XVIII wieku
Książka Na szlakach Orientu. Handel między Polską a Imperium Osmańskim w XVI-XVIII wieku
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autor na podstawie analizy dokumentów, zwłaszcza tych znajdujących się w Archiwum Miasta Lwowa i w Archiwum Historycznym Kijowa, rekonstruuje nieznane dzieje handlu polsko-tureckiego, którego rozkwit przypadł na lata 1550-1650. Był on niestety deficytowy dla Polski. Wywożenie z kraju ogromnych sum talarów na zakupy towarów orientalnych wpływało ujemnie na bilans handlowy Rzeczpospolitej. Niewielka polska oferta towarowa mogła być bowiem równoważona tylko pieniędzmi. Jak dowiodły badania autora, rząd polski nie starał się prowadzić polityki handlowej, która broniłaby interesów naszych kupców za granicą.  
Data wydania: 1998
ISBN: 83-85220-85-2, 8385220852
Wydawnictwo: Fundacja na rzecz Nauki Polskiej
Seria: Monografie FNP
Kategoria: Historia
Stron: 320

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Na szlakach Orientu. Handel między Polską a Imperium Osmańskim w XVI-XVIII wieku aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Na szlakach Orientu. Handel między Polską a Imperium Osmańskim w XVI-XVIII wieku. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się
{}