Na ziemi obiecanej

Erich Maria Remarque
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Na ziemi obiecanej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Ostatnia, nigdy niepublikowana powieść wybitnego pisarza. Erich Maria Remarque, klasyk literatury niemieckiej i światowej, autor głośnej i wielokrotnie wznawianej w Polsce powieści Na Zachodzie bez zmian. Na ziemi obiecanej rozpoczął pisać na rok przed śmiercią. Opowiada ona o losach uchodźców niemieckich, głównie Żydów. USA to dla nich ziemia wolności i spokoju, świat nowych możliwości. Na obczyźnie ludzie ci nie są jednak w stanie uwolnić się od wspomnień koszmaru prześladowań i niekończących się ucieczek. Akcja powieści nagle się urywa. Jak autor zamierzał ją zakończyć dowiadujemy się w ogólnych zarysach z pozostałych w spuściźnie pisarza notatek. Decydując się na druk niedokończonej powieści niemiecki wydawca postanowił pokazać czytelnikom również poszukiwania autora, dołączając do książki jego notatki.
Data wydania: 2015-03-26
ISBN: 978-83-11-13623-6, 9788311136236
Wydawnictwo: Bellona
Seria: Perły Literatury
Stron: 544
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Erich Maria Remarque Erich Maria Remarque
Urodzony 22 czerwca 1898 roku w Niemczech (Osnabrück)
Niemiecki pisarz, weteran I wojny światowej. Do jego najwybitniejszych dzieł należą powieści „Na Zachodzie bez zmian” i „Łuk triumfalny”.

Pozostałe książki:

Czarny obelisk Czas życia i czas śmierci Łuk triumfalny Na Zachodzie bez zmian Trzej towarzysze
Wszystkie książki Erich Maria Remarque

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Prawdziwa uczta literacka.

20.09.2012

Książka, dla której zarwałam dwie noce, ale było warto:). Jest to ostatnia, nigdy niepublikowana powieść wybitnego pisarza. Erich Maria Remarque, klasyk literatury niemieckiej i światowej, autor głośnej i wielokrotnie wznawianej w Polsce powieści Na Zachodzie bez zmian. Na ziemi obiecanej Remarque zaczął pisać na rok przed śmiercią. Pisarz pracował... Recenzja książki Na ziemi obiecanej

Moja opinia o książce

Opinie

@Judith19
2012-03-15
8 /10
Przeczytane

Książka do złudzenia przypomina " Cienie w raju", przynajmniej w pierwszej części. Zmienione zostały nazwiska bohaterów i parę innych szczegółów. Okazuje się, że "Cienie" były pierwszą wersją książki, którą autor chciał napisać, ale nie usatysfakcjonowany efektem, podjął próbę ponownie, w niedokończonym dziele, które nazwano " Na ziemi obiecanej". Rozczarowuje jednak fakt, że obie książki wydano niezależnie jakby były osobnymi powieściami ( " Cienie" niebawem po śmierci autora, który zapewne sam nie zdecydowałby się wydać książki, z której był niezadowolony), a 23 lata później niedokończony szkic " Na ziemi obiecanej", który pozostawia czytelnika z domysłami jak Remarque zakończyłby swoją tetralogię o emigrantach i jak rozprawiłby się z własnymi uczuciami na tym polu, gdyby miał na to więcej czasu...

| link |

Cytaty z książki

O nie! Książka Na ziemi obiecanej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl