Nacjonalizm chrześcijański : narodowo-katolicka formacja ideowa w II Rzeczypospolitej na tle porównawczym

Bogumił Grott
Nacjonalizm chrześcijański : narodowo-katolicka formacja ideowa w II Rzeczypospolitej na tle porównawczym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W trzecim, uzupełnionym wydaniu swej analizy charakteryzującej oblicze Polskiego Obozu Narodowego, prof. dr hab. Bogumił Grott, historyk idei i religioznawca, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego podkreśla inność i oryginalność myśli narodowej kreślonej przez Popławskiego, Dmowskiego, Giertycha czy Doboszyńskiego na tle innych nurtów narodowych w Europie (Niemcy, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Ukraina). Książka jest napisana rzeczowo. To duży krok naprzód w odkłamywaniu zafałszowanej historii Narodowej Demokracji. Czytelnik poznaje na nowo jak naprawdę wyglądała myśl narodowa w Polsce. Tak jak we wszystkich pracach prof. Grotta, również Nacjonalizm chrześcijański posiada doskonałe opracowanie bibliograficzne, które pozwala swobodnie poruszać się po całym rozległym zagadnieniu. Książka krakowskiego naukowca jest godna uwagi. Czytelny język pracy pozwala swobodnie korzystać z niej historykowi, studentowi oraz wszystkim, którzy chcą poznać historię Ruchu Narodowego w Polsce.
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-88020-05-6, 9788388020056
Wydawnictwo: Ostoja

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Nacjonalizm chrześcijański : narodowo-katolicka formacja ideowa w II Rzeczypospolitej na tle porównawczym? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nacjonalizm chrześcijański : narodowo-katolicka formacja ideowa w II Rzeczypospolitej na tle porównawczym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl