Najeźdźcy

Karolina Wacławiak
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Najeźdźcy
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Cheryl zawsze była na uboczu idealnej społeczności Little Neck Cove. Wie, że nie pasuje do perfekcyjnych żon perfekcyjnych mężów. One też to wiedzą.


Kobieta w ich świecie ma swoją datę przydatności towarzysko-związkowej i Cheryl doskonale wie, że jej czas właśnie mija. Rozpaczliwie próbuje odnaleźć namiastki bliskości i udawać, że znajduje radość w swoim życiu.


Kiedy pasierb Cheryl, Teddy, zostaje wyrzucony ze studiów i wraca do rodzinnego domu, drobne rysy na obrazie idealnego życia zamieniają się w głębokie pęknięcia. On też tu nie pasuje.


Z początkiem lata sąsiedzi Cheryl zaczynają się organizować przeciwko obcym pojawiającym się na ich terenie. Oskarżają ich o akty wandalizmu i przemocy, próbując zachować nieskazitelne wyobrażenia o samych sobie.


Biały płot, którym odgradzają Little Neck Cove od reszty świata, staje się dla Cheryl i Teddy'ego pułapką bez wyjścia.


Ze znanych motywów znudzonych żon, rozleniwionych młodzieńców, zdradzających mężów i podejrzliwych sąsiadów Karolina Waclawiak buduje zupełnie nową, intrygującą opowieść o starzeniu się, dysfunkcyjnych związkach i nie całkiem spokojnym życiu na przedmieściach. 

Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-66329-44-7, 9788366329447
Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Relacja
Stron: 256
dodana przez: katapika

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Najezdzcy

15.09.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

To moja pierwsza książka Wydawnictwa Relacja , ale już wiem, że wiembędzie ona ostaonaą. „Najeźdzy” zaspokoiły moją potrzebę dobrej mocnej obyczajówki w klimatach „Wielkich kłamstewek” Liane Moriarty . Little Neck Cove to dzielnica bogatych uprzywilejowanych białych mężczyzn i ich znudzonych,znieżmaczonych życiem żon. Mieszkają w pięknych domach z... {} Recenzja książki Najeźdźcy

Moja opinia o książce

Opinie

@Bookmaania
2020-02-01
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane Wydawnictwo Relacja Współpraca


W idealnej społeczności nic nie może zaburzać rytmu. Wszystko musi być perfekcyjne.

 W tym świecie wylądowała Cheryl, jako druga żona bogatego Jeffrey'a. Kobieta nie pasuje do perfekcyjnych żon w wyidealizowanym świecie. One również twierdzą, że Cheryl do nich nie pasuje i starają się ja wykluczać ze swoich planów. 

 Dodatkowo do domu wraca pasierb kobiety, który został wyrzucony ze studiów. Chłopak ma problem z używkami i na każdym kroku musi coś zażyć. Teddy również uważa, że nie pasuje to tego bogatego życia. Ma swoje zdanie i nie chce się wpasowywać do doskonałego świata. 

 Mieszkańcy Little Neck Cove organizują liczne ataki na 'obcych' w ich środowisku. Nie chcą dopuścić, aby ktoś z zewnątrz ich świata zaburzał cały system jaki sobie stworzyli. 

Jest to smutna książka opisująca idealne życie. Dla jednych jest to marzenie, aby obracać się w takim środowisku. Jednak tutaj poruszony jest temat tak zwanej 'złotej klatki'. Jak i odrzucenia od środowiska,niskiego mniemania o własnej osobie, jak i zazdrości że strony ludzi, którzy mają wszystko, a jednak w dalszym stopniu im źle. 

W próżnym świecie bogaczy, kobiety mają swój 'termin waznosci'. 

{}× 2 | link |
MO
2020-01-27
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 6 /10
Przeczytane
@Klaudia_Smyk
2019-09-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Cytaty z książki

“Mężczyźni kochają kobietę, dopóki jest plodna, nawet jeśli nie chcą mieć z nią dziecka.”
{}
#
“Zostawmy świat w spokoju, a i nam wszystkim będzie się lepiej żyło.”
{}
#
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe