Najświętsza wojna

Pegg Mark Gregory
Najświętsza wojna
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Historia krucjaty przeciw Albigensom z początków XIII wieku.
W styczniu 1208 roku na brzegu Rodanu zamordowano legata papieskiego. Innocenty III oskarżył o tę zbrodnię Rajmunda VI, hrabiego Tuluzy, oraz heretyków i ogłosił wielką krucjatę przeciwko nim. Ta wojna, zwana najświętszą - pierwsza, podczas której chrześcijanom obiecano zbawienie za zabijanie braci w wierze - toczyła się na południu Francji przez dwadzieścia krwawych lat. Historyk dowodzi, że błędnie widziano w tych wydarzeniach wojnę przeciwko katarom, najsłynniejszym kacerzom średniowiecza. Katarzy według autora... nigdy nie istnieli!
Wplatając w narrację zachowane zeznania naocznych świadków, jak i pieśni trubadurów, Pegg stworzył barwną wizję życia w owych brutalnych czasach. Dowodzi, że apokaliptyczne w swej intensywności bitwy, oblężenia i masakry doprowadziły do powstania inkwizycji, pojawienia się antysemityzmu oraz zjawiska moralnego usprawiedliwienia masowych mordów, co wyryło tak wiele blizn w tysiącletniej historii Zachodu.
Niepokojąca i pochłaniająca "Najświętsza wojna" otwiera nową perspektywę na ten znaczący punkt zwrotny w historii ludzkości.

Mark Gregory Pegg jest profesorem historii na Washington University w St Louis. Wcześniej napisał książkę The Corruption of Angels: The Great Inquisition of 1245-1246, publikuje też w "Journal of Medieval History".
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7510-303-8, 9788375103038
Wydawnictwo: Rebis
Stron: 304

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Najświętsza wojna

10.09.2010

Kiedy zauwazylem te ksiazke na polce w ksiegarnii bylem juz bliski jej kupienia, poniewaz szczegolowej literatury na temat krujaty przeciwko albigensom w naszym kraju ciagle jeszcze brakuje. Cos jednak mnie zatrzymalo i postanowilem sie blizej z ta ladnie wydana pozycja ksiazkowa zapoznac. Po przeczytaniu samego opisu, z ktorego bije przede wszystk... Recenzja książki Najświętsza wojna

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Najświętsza wojna. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl