Największe błędy wywiadów świata

John Hughes-Wilson
Największe błędy wywiadów świata
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Autor, były pułkownik brytyjskich służb wywiadowczych, opisuje i analizuje błędy popełniane przez wywiady wojskowe oraz następstwa tych pomyłek. Przedmiotem jego uwagi są nie tylko wydarzenia, które składają się w efekcie na rzeczony błąd, lecz również powody, dla których wartościowe, a niekiedy doniosłe dane wywiadowcze były bagatelizowane, niewłaściwie rozumiane lub ignorowane przez polityków i sztaby wojskowe. I tak np. Stalin nie wierzył w ostrzeżenia własnego wywiadu przed agresją niemiecką; poważne błędy popełnili Amerykanie w Pearl Harbor w 1941 r. oraz w Zatoce Perskiej 50 lat później. Pomyłek nie ustrzegli się Izraelczycy w wojnie Jom Kippur w 1973 r. oraz Brytyjczycy na Falklandach w 1982 r. Wnikliwe spojrzenie na tło i kulisy takich porażek pozwala docenić rolę tajnych służb i z perspektywy czasu pojąć wartość ich pracy.

Data wydania: 2002-01-01
ISBN: 83-11-09347-4, 8311093474
Wydawnictwo: Bellona
Stron: 262
dodana przez: jatymyoni

Autor

John Hughes-Wilson John Hughes-Wilson John Hughes-Wilson przeszedł na emeryturę po wybitnej karierze wojskowej, by zostać jednym z czołowych brytyjskich historyków wojskowych, a także odnoszącym sukcesy powieściopisarzem. Były pułkownik w Międzynarodowym Sztabie Politycznym NATO w Bruks...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Największe błędy wywiadów świata? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Największe błędy wywiadów świata. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl