Największe głupstwo w oczach świata

Joanna Śliz
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Książka Największe głupstwo w oczach świata
Książka Największe głupstwo w oczach świata
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Kim dla Ciebie jest Jezus Chrystus? Ja przyzwyczaiłam się, że Jezus to postać historyczna, temat niedzielnego kazania albo główny bohater kreskówki dla dzieci, którą w święta puszczają w telewizji. No i jeszcze w okolicach grudnia kojarzy mi się z dzidziusiem z kartki bożonarodzeniowej, który mimo mijających lat jakoś o dziwo nie wyrasta z pieluch. Taki Jezus jest dla nas wygodny, bezpieczny, przewidywalny i mający niewiele wspólnego z naszą codziennością. Nikogo nie gorszy, nie szokuje. W oczach świata wiara w takiego Jezusa oraz w zbawienie jest głupstwem, czymś pozbawionym sensu. Ale co, jeżeli On jest kimś innym niż Jego obraz, który w moim umyśle i sercu stworzyła kultura, telewizja, moje doświadczenia? Co, jeżeli Jezus dziś przyszedłby do mojego kościoła i wcale nie stanąłby na ambonie, ale przyniósłby na przykład kij baseballo...
Data wydania: 2019
ISBN: 978-83-7829-288-3, 9788378292883
Wydawnictwo: Vocatio Oficyna Wydawnicza
Stron: 144

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Największe głupstwo w oczach świata – recenzja

Gdy dostałam do rąk własnych książkę Joanny Śliż, spodziewałam się powieści o tematyce religijnej. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że nic bardziej mylnego. Przed sobą miałam zbiór przemyśleń i rozważań autorki. Joanna Śliż w swojej książce łączy fragmenty Biblii, cytaty prac naukowych z anegdotami ze swojego życia. Autorka przedstawia to w bardzo obrazowy sposób. Joanna Śliż próbuje lepiej poznać i zrozumieć Stary i Nowy Testament oraz samego Jezusa Chrystusa i jego nauczanie. Analizuje poszczególne fragmenty Pisma Świętego, a czasami dopuszcza się ich uwspółcześniania w sposó... czytaj dalej »

EW
@Ewa_3
✍️ Napisz swoją recenzje
✍️ Napisz swoją recenzje

Moja opinia o książce

Opinie
EW
@Ewa_3 2019-07-23
Przeczytane (2019-07-23)

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się