Napoleon

De Saint Hilaire Emil Marco, Andrzej Zahorski
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Napoleon
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7.7 /10
Ocena 7.7 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

Historia Napoleona to ulubiona lektura marszałka Józefa Piłsudskiego. Pełna anegdot zaczerpniętych z najbliższego otoczenia Cesarza, na którego dworze autor był paziem. Mimo upływu lat od pierwszej publikacji ksiażki w XIX w., następne pokolenia czytają ją z niezmiennym zainteresowaniem, o czym świadczą kolejne jej wydania we Francji i poza jej granicami.Biorąc do ręki Historię Napoleona chłoniemy tę opowieść o dobrym cesarzu jako świadectwo czasów w których powstała i nieustającej fascynacji losem wielkich ludzi i ich niepospoltego życia. A Napoleon, bodaj jedyna postać historyczna regularnie obecna w reklamach progu XXI w., jest ich wszystkich nieustającym symbolem....Andrzej Nieuważny
Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-89929-93-8, 9788389929938
Wydawnictwo: FINNA
Seria: Biografie Sławnych Ludzi
Stron: 348
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Napoleon? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@denudatio_pulpae
2019-11-11
7 /10
Przeczytane Россия Mam w domu 📚

Czytając o Aleksandrze I, którego dumnie nazywa się pogromcą Napoleona, postanowiłam bliżej zapoznać się z drugą stroną tego wielkiego konfliktu - z postacią Napoleona Bonaparte. Mój wybór padł na książkę Andrzeja Zahorskiego, gdyż nie raz już korzystałam z biografii z serii PIW.

Książka spełniła moje oczekiwania. Mimo iż nie przepadam za Napoleonem i spodziewałam się 500-stronicowej męczarni, muszę przyznać, że przebrnęłam przez tę książkę prawie bezboleśnie. Cieszę się, że autor podszedł do tematu kompleksowo, nie zakładając przy okazji, że każdy, kto po tę książkę sięga, zna ten etap historii Francji jak własną kieszeń. Wydaje mi się, że temat jest opracowany wyczerpująco - od początku kariery Napoleona po jej raczej smętny koniec. Dodatkowo autor wzbogacił biografię o dość liczne informacje nie dotyczące bezpośrednio samego Napoleona - gospodarkę, społeczeństwo, kulturę Francji czasów napoleońskich.

Niestety, nie mam zbyt wielkiego porównania w tym temacie, więc moja ocena jest pewnie mało wiarygodna. Nie zamierzam jednak w najbliższym czasie podejmować prób konfrontacji z innymi biografiami Napoleona, nigdy nie podzielałam tego szczególnego uwielbienia dla jego talentów.

× 2 | link |
@zgrajaksiazek
2021-01-30
9 /10
Przeczytane
@Beata_
2019-11-12
7 /10
Przeczytane Posiadam Papierowe

Cytaty z książki

O nie! Książka Napoleon. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl