Naród religia rasa Muzułmańskie ideologie i ruchy narodowe pogranicza w Południowo-Wschodniej Europie

Krzysztof Marcin Zalewski
Naród religia rasa Muzułmańskie ideologie i ruchy narodowe pogranicza w Południowo-Wschodniej Europie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

?Książka dotyczy ?lokalnego" na pierwszy rzut oka tematu związanego z dziejami małej społeczności ?słowiańskojęzycznych muzułmanów" na terenie Sandżaku, dzisiaj podzielonego między Serbię, Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę. Publikacja jest przede wszystkim próbą ukazania specyficznej ..mechaniki" proce?sów narodowotwórczych. Odejście od koncepcji ?narodu muzułmańskiego" świad?czy natomiast, co podkreśla Autor, nie tyle o sprzeczności zawartej w tym pojęciu, ile o załamaniu się swoistego ?kontraktu" zawartego w czasach Tity między muzułmanami Sandżaku a rozpadającą się w latach dziewięćdziesiątych Federacją. Sprzeczności nie oznaczały jednak nieuchronności bankructwa. Zastąpienie ?Muzułmanina" i ?muzułmańskiego narodu" przez ?boszniactwo" było kolejnym wyborem dokonanym w Sandżaku. Proces tworzenia się na użytek nowego narodu ?odrębnego" języka być może scementuje ?boszniacką" tożsamość? prof. dr hab. Henryk Szlajfer
Data wydania: 2010
ISBN: 978-83-7436-226-9, 9788374362269
Wydawnictwo: TRIO

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Naród religia rasa Muzułmańskie ideologie i ruchy narodowe pogranicza w Południowo-Wschodniej Europie? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Naród religia rasa Muzułmańskie ideologie i ruchy narodowe pogranicza w Południowo-Wschodniej Europie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl