Nasze strony i nasi ludzie

Antoni Wieniarski
Nasze strony i nasi ludzie
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

W Naszych stronach i naszych ludziach autor swoimi opowiadaniami zabiera nas w podróż poprzez wieki, przybliża nam polską historię, dzieje ludzi zarówno w wiekach szlacheckich, jak i współczesnych Wieniarskiemu. Oczami autora oglądamy obrazki z życia ludzi stuleci XV, XVII, XIX…
Antoni Wieniarski (1825–1870), polski pisarz używający pseudonimu Grzegorz Kostrzewa, wiele lat pracował jako urzędnik, a twórczością literacką zajmował się w czasie wolnym. Pisał artykuły do czasopism warszawskich, sztuki dramatyczne, komedie oraz powieści historyczne. Był jednym z najlepszych znawców życia ówczesnej Warszawy, jego utwory zawierają bogaty materiał historyczno-obyczajowy epoki. Jest autorem m.in. następujących pozycji: Obrazki lubelskie (1854), Pogadanki. Szkice teraźniejszości i przeszłości (1854), Powieści historyczne (1852), Powieści z podań i dziejów polskich (1860), Szwaczka warszawska. Krotochwila w jednym akcie ze śpiewakami (1857), Ulicznik warszawski. Krotochwila ze śpiewakami w jednym akcie (1856), Warszawiacy i hreczkosieje. Komedia w trzech aktach ze śpiewakami (1857).
Obecne wydanie książki zostało przygotowane przez firmę Inpingo w ramach akcji „Białe Kruki na E-booki”. Utwór poddano modernizacji pisowni i opracowaniu edytorskiemu, by uczynić jego tekst przyjaznym dla współczesnego czytelnika.
Data wydania: 2012-11-02
ISBN: 978-83-7884-707-6, 9788378847076
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Inpingo
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Nasze strony i nasi ludzie aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nasze strony i nasi ludzie. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl