Nie lubię książek. Koniec kropka

Emma Perry, Sharon Davey
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Nie lubię książek. Koniec kropka
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Nie lubię książek. Koniec kropka.

W pewnym miasteczku mieszkała dziewczynka. Na imię miała Michalina.
Michasia nie lubiła książek. Nie lubiła i już! Koniec kropka! Używała ich jako schodków albo zjeżdżała na nich z góry jak na sankach, ale nigdy nie miała ochoty czytać historii wydrukowanych na ich stronach.
Wszystko zmieniło się w chwili, gdy książki się zbuntowały i powiedziały, że mają dość! Rozległ się szelest, zgrzyt, odgłos przewracanych kartek i… Michalina znalazła się w samym środku nieprzeczytanej nigdy historii.
Tak zaczyna się ta przezabawna opowiastka, która w oryginalny sposób zachęca dzieci do czytania i pokochania książek.
Jesteśmy pewni, że przekona każdego chłopca i każdą dziewczynkę, że czytanie książek to najlepsza zabawa na świecie! Koniec kropka!


Data wydania: 2020-12-08
ISBN: 978-83-8144-189-6, 9788381441896
Wydawnictwo: JEDNOŚĆ dla dzieci
Kategoria: Dla dzieci
Stron: 40
dodana przez: Anna30

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Dla nieprzekonanych, że warto czytać

4.01.2021

Mnie osobiście nie trzeba przekonywać, że książki są najlepszą rozrywką, jaką ludzkość mogła sobie wymyślić. Staram się tą prawdę przekazywać swoim dzieciom, jednak z umiarkowanymi sukcesami. Książki jednak często przegrywają z telewizją, nad czym ogromnie boleję, bo dla mnie telewizor mógłby nie istnieć. Wypatrzyłam wśród nowości wydawniczych pię... Recenzja książki Nie lubię książek. Koniec kropka

@LiterAnka@LiterAnka × 3

Moja opinia o książce

Opinie

@Anna30
2021-01-21
Przeczytane

Książkę autorstwa Pań Emmy Perry, Sharon Davey pt. '' Nie lubię książek. Koniec kropka'' uważam za bardzo dobrze skonstruowaną tematycznie pod każdym właściwie względem.

Zapoznając, dzieci z losami głównej bohaterki imieniem Michalina możemy zadawać im podczas czytania pytania odnoszące się do jej zachowania, czy podobnie jak ona nie lubią czytać książek?

Najbardziej podoba mi się to, że autorki potrafią za pomocą użycia języka zrozumiałego wykreować historię Michaliny tak, aby dzieci mogły się z nią zaprzyjaźnić i wspólnie spędzać mile czas podczas czytania książek, do których czuła ona ogromną na początku niechęć.

Cechą bardzo charakterystyczną, którą dostrzegłam u Michaliny były występujące u niej negatywne emocje odnoszące się do spostrzegania świata książek, sposób odbierania ich i widoczny był brak zainteresowania nimi.

Łatwo można wyciągnąć wnioski dotyczące, jak mogą czuć się pokrzywdzone przedmioty w momencie, kiedy nie zwraca się na nie uwagi, bawi, się nimi nie tak jak należy prawidłowo.

W tej oto przedstawionej przez autorki historii nie zabraknie momentami u Michaliny poczucia bezsilności, złości. To książka, która pomoże zrozumieć wielu dzieciom, że czytanie jest bardzo ważne dla ich rozwoju już od najmłodszych lat życia.

Książkę tę dobrze czyta dzieciom.

Elementami dodatkowymi są w niej: dobrana do całości czytelna czcionka zamieszczona w tekście, wykonane przez współautorkę Panią Sharon Davey ...

× 12 | link |
@wopisiepl
2021-05-04
8 /10

Nie lubię książek » dla dzieci, dzieci, czytanie, książka, opinie (wopisie.pl)
Czasami bywa i tak, że pomimo wielkich starań rodziców, dziadków, nauczycieli i znajomych, nasze dziecko za nic w świecie nie myśli o tym, by zacząć same z siebie czytać książki. Podobnie rzecz ma się z główną bohaterką opowiadania, która literaturę traktuje jak meble, a wręcz jako rzecz mało istotną.

Do czasu, gdy niespodziewanie świat książek zaczyna żyć własnym życiem i zaprasza dziewczynkę do swojej przygody. Brzmi tajemniczo?

W dobie, gdy książki dla najmłodszych coraz częściej przedstawiane są jako element artystycznego performance, a czytelnictwo wśród dzieciaków dramatycznie spada, my idziemy pod prąd i...

Zachęcamy do czytania! I korzystania z książek mądrze.
O samej książce opowiedzą więcej dzieciaki zapraszam :)
https://www.spreaker.com/user/13227592/nie-lubie-ksiazek

× 1 | link |
@jagodabuch
2022-05-26
7 /10
Przeczytane
EP
2021-01-14
10 /10
Przeczytane
@LiterAnka
2021-01-04
9 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Nie lubię książek. Koniec kropka. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl