(Nie)podobni

Kamila Podgórna
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
(Nie)podobni
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8.5 /10
Ocena 8.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Książka podejmuje problem nietolerancji w czasach współczesnych, związany z wrogością wobec innych narodów oraz osób mających odmienną orientację seksualną.
Wszystkie wydarzenia relacjonuje Szymon, usynowiony przez niemieckiego gitarzystę, pracującego również w innym zawodzie. Chłopak powoli otrząsa się z traumatycznego dzieciństwa, zaczyna dorastać, stając się młodym mężczyzną. Jest jednak zakompleksiony i niezbyt umiejętnie radzi sobie z problemami.
Zawiły los styka go z wieloma osobami, a relacje z nimi nie zawsze układają się dobrze. Nieoczekiwanie, w jego monotonnym, studenckim życiu pojawia się niepełnosprawna ruchowo dziewczyna oraz jej brat, który jest gejem.
Przybrany ojciec Szymona nie bez powodu jest skryty w sobie, a nagła konfrontacja z pewną osobą sprawi, że wieloletnia więź łącząca Niemca i Polaka zostanie wystawiona na ciężką próbę.
Powieść przedstawia różne oblicza miłości, przyjaźni i odwagi, ukazując dojrzewanie do poszczególnych etapów życia, które często bywa przesiąknięte przemocą oraz niesprawiedliwością, ale potrafi także wyciskać łzy wzruszenia.

Data wydania: 2020-05-20
ISBN: 978-83-8119-684-0, 9788381196840
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 207

Autor

Kamila Podgórna Kamila Podgórna
Urodzona 7 października 1991 roku w Polsce (Nowa Ruda)
Kamila Podgórna jest słabowidzącą autorką, mającą w swoim dorobku trzy książki. Zadebiutowała w 2016 roku książką pt.„Cień czarnego Omyka", a rok później ukazała się powieść „Niedomknięte drzwi". Nakład tych książek został całkowicie wyczerpany. W s...

Pozostałe książki:

Niedomknięte drzwi Cień czarnego Omyka
Wszystkie książki Kamila Podgórna

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka (Nie)podobni aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Sabina
2021-11-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

Wzruszająca powieść, która udowadnia, że każdy zasługuje na szacunek i miłość, bez względu na niepełnosprawność, narodowość czy orientację seksualną.
Szymon jest adoptowanym synem Niemca Ernesta. Obydwaj doświadczyli w życiu szykanowania i przemocy, chociaż z nieco innych powodów.
Chłopak szybko dorasta, jednak życie nie szczędzi mu przykrości. Na studiach czeka na niego wiele wyzwań i pokus (np. nałogi), ale poznaje wrażliwego geja Michała i jego siostrę Martę, która porusza się na wózku, lecz jest niezwykle inteligentna i utalentowana.
Niespodziewanie Szymon musi stać się odpowiedzialny, a pojawienie się pewnego złowrogiego osobnika nie wróży niczego dobrego...
To wspaniała książka o przyjaźni Polaka i Niemca, która przełamuje stereotypy narodowe i porusza problem ksenofobii oraz homofobii.
Poryczałam się nad tą historią. Gorąco polecam młodzieży i dorosłym.

{} | link |
@Mirka
2020-06-15
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 7 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Na charakter wpływa głównie wychowanie i doświadczenie życiowe, a nie geny. Niektórzy ludzie są źli świadomie, bo napawają się czyimś bólem albo mają chore ambicje. Czasem po prostu boją się t...”
{}
#
“Czasem trzeba po prostu dojrzeć do pewnych spraw oraz emocji, a na miłość nigdy nie jest za późno.”
{}
#
“Każdy człowiek ma prawo do miłości, więc pozwólmy mu kochać inaczej. Warto pamiętać, że ludzie, choć pozornie tacy sami, są niepodobni do siebie.”
{}
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl