Nie uderzy żaden piorun

Dominika, Ożarowska
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Nie uderzy żaden piorun
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Debiut powieściowy tegorocznej maturzystki! Siedemnastolatkowie z dobrego liceum, ich rodziny, szkoła, imprezy. Portret pokolenia postycznego, które niczego nie oczekuje, do niczego nie dąży. Manifestacyjnie długie rozmowy, z których nic nie wynika. Szczeniackość wymieszana z erudycją. Pusta krytyka wszystkiego, w oparciu o którą budowana jest wydrążona tożsamość. Poszukiwania ideowe, którą wiodą ku bezideowości. Skoro wszystko już jest, nie będzie żadnej zmiany, żadnej rewolucji, nie uderzy żaden piorun. Pierwsza polska powieść o pokoleniu urodzonym w III RP. "Reprezentuję nanibyzm. Głoszę nijakość. Pustkę na sztandary. Nanibyzm, nijakość i pustka zestawem ideologicznym najbliższym zbiorowemu sercu mas." Dominika Ożarowska - (urodzona w 1991 r.) tegoroczna maturzystka, uczennica Liceum Artystycznego w Krakowie. Fragmenty jej debiutanckiej powieści "Nie uderzy żaden piorun" zostały nagrodzone w konkursie prozatorskim TVP przez Janusza Andermana, Jakuba Żulczyka i Daniela Odiję.
Data wydania: 2010-03-01
ISBN: 978-83-61407-98-0, 9788361407980
Wydawnictwo: Korporacja Ha!art
Stron: 410

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Nie uderzy żaden piorun nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Siostra_Kopciuszka
2020-05-26
1 /10
Przeczytane ☘️ Przeniesione z LC 📘 Jedynki

Ta książka to totalny niewypał , dno i wodorosty . Jest tak beznadziejna jak i ta część młodzieży którą opisuje . Bo mam nadzieję że jest to tylko niechlubna część . Zastanawiam się dla kogo ta książka została napisana , jaka jest jest grupa docelowa . Czy dla młodzieży ? Czy dla dorosłych i w jakim celu została napisana ? Moim zdaniem i jedni i drudzy znają taką młodzież bez potrzeby wycinania drzew na to coś co pretenduje do miana książki . Taką młodzież widuje się na co dzień na ulicy i rzeczywiście czas się bać , bo ONI kiedyś będą dorośli , chociaż raczej chyba wyrośnięci , bo bycie '' dorosłym '' , to nie tylko dowód osobisty w kieszeni . Szkoda czasu na ten badziew , wystarczy przeczytać opis z tylnej okładki , w środku nie ma niczego więcej , co warte by było czytania . Styl okropny , mieszanie czasów , płytkie dialogi . A jak czytam zdania typu : '' Nie jest podobny do dziewczyny - poza rysami twarzy . '' ; '' Pani ekspedientka , uprzejma i pomocna brunetka o zakazanym obkolczykowanym ryju objawiła jednak wspaniałą nowinę ...'' , to po prostu ręce opadają i zastanawiam się co ta '' autorka '' rzeczywiście miała w swojej przedmaturalnej głowie .

× 3 | link |
@blackmoth
2011-04-02
3 /10
Przeczytane

Ta książka wytworzyła dziwny klimat, w który - czytając - weszłam. Może jestem zbyt dziecinna na tą książkę, może te wszystkie trudne słowa są jeszcze nie dla mnie... Nie wiem. Ale... chyba odradzam.

| link |
@Wakacyjna
2011-08-08
10 /10
Przeczytane
@yeahkillme
2010-04-02
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Nie uderzy żaden piorun. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl