Niepubliczne jednostki oświatowe. Organizacja, finanse i kadry.

Karolina Woźniczko, Urszula Winkowska-Zakrzewska, Anna Siwonia, Łukasz Kasiak ...
Książka Niepubliczne jednostki oświatowe. Organizacja, finanse i kadry.
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Zarządzanie niepubliczną jednostką oświatową to sprawa trudna i złożona. Wiąże się ono nie tylko z licznymi obowiązkami organu prowadzącego, ale także wszystkich jej pracowników, począwszy od dyrektora, przez księgowość, kadry, a kończąc na personelu pedagogicznym i niepedagogicznym. W przeciwieństwie do jednostek publicznych, te niepubliczne nie mają z reguły wsparcia w postaci licznego, wykwalifikowanego personelu urzędu gminy, bądź powiatu, pomagającego rozłożyć ciężar licznych obowiązków. Często pozostawione są ze swoimi problemami bez pomocy. Mimo tego przepisy prawa stawiają im surowe wymagania, których niespełnienie jest czasem równoznaczne z ich likwidacją. Regulacje te są na dodatek niejednoznaczne, niejednokrotnie w gąszczu przepisów dotyczących oświaty publicznej jednostki niepubliczne muszą doszukiwać się tych przepisów, które są wiążące również dla nich. Często powstają wątpliwości, czy należy stosować przepisy ogólne, czy też lepiej dostosowywać na potrzeby oświaty niepublicznej przepisy przewidziane dla szkół i placówek publicznych, co dotyczy przykładowo odpowiedniego stosowania niektórych zapisów Karty Nauczyciela. Niniejsza książka stawia sobie za cel przedstawienie Czytelnikowi zbioru dobrych praktyk i rozwiązań dla niejednoznacznych prawnie sytuacji, wynikających z codziennego funkcjonowania niepublicznych jednostek oświaty. Porusza ona kwestie dotyczące zarówno zasad organizowania tego typu jednostek, warunków formalnych, jakie muszą spełniać organy prowadzące, w tym – w zakresie uzyskania uprawnień szkoły publicznej. W książce znalazły się również wskazówki na temat pozyskiwania dodatkowych środków finansowych na prowadzenie szkoły lub placówki, także te dotyczące otrzymywania dotacji z budżetu JST, biorąc pod uwagę również zmiany mające wejść w życie od 1 stycznia 2013 r. Z drugiej strony otrzymują Państwo porady, w jaki sposób właściwie prowadzić księgi rachunkowe, a także jak prawidłowo odprowadzać podatki, aby uniknąć problemów z fiskusem. W książce nie zabrakło również istotnych informacji na tematy kadrowo-płacowe, dotyczące przykładowo prawidłowego rozliczania czasu pracy i naliczania urlopów pracownikom, tworzenia w szkole zgodnych z prawem regulacji płacowych, czy też zasad zwalniania pracowników i wystawiania świadectwa pracy. Dodatkowo, w książce znalazły się praktyczne porady dotyczące przygotowania się na kontrole PIP oraz ZUS. Zwracamy także uwagę na najczęstsze nieprawidłowości popełniane przez niepubliczne jednostki oświatowe w powyżej wymienionych kwestiach. Mamy nadzieję, że niniejsza książka okaże się cennym źródłem wiedzy w Państwa jednostce i pozwoli na zgodne z przepisami prawa zorganizowanie jej pracy oraz rozwiązanie wszystkich prawnych przeszkód, co w efekcie przełoży się na więcej czasu pozwalającego na skupienie się na rzeczy najważniejszej, czyli prowadzeniu działań edukacyjnych i wychowawczych na najwyższym poziomie.
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-255-4644-1, 9788325546441
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: C.H.Beck

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Niepubliczne jednostki oświatowe. Organizacja, finanse i kadry. aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Niepubliczne jednostki oświatowe. Organizacja, finanse i kadry.”- Karolina Woźniczko

Reforma oświaty
Reforma oświaty Agnieszka Kosiarz, Adam Balicki, Michał Łyszczarz, Karolina Woźniczko ...
Książka zawiera aż 39 odpowiedzi na najczęściej zadawane pyt...
Zasady techniki prawodawczej w zakresie aktów prawa miejscowego. Komentarz praktyczny z wzorami oraz przykładami
Zasady techniki prawodawcze... Wojciech Białończyk, Andrzej Bielecki, Łukasz Kasiak
W prezentowanym Komentarzu do rozporządzenia Prezesa Rady Mi...
Kalendarium finansów publicznych Ważne terminy z ustawy o finansach publicznych oraz aktów prawnych z nią powiązanych
Kalendarium finansów public... Łukasz Kasiak, Wojciech Białończyk
Publikacja „Kalendarium finansów publicznych” jest pierwszym...
Zasada obywatelstwa w prawie prywatnym międzynarodowym
Zasada obywatelstwa w prawi... Mateusz Pilich
Monografia stanowi kompleksowe opracowanie tematyki obywatel...
Uchwały i zarządzenia organów samorządu terytorialnego dotyczące spraw finansowych
Uchwały i zarządzenia organ... Wojciech Lachiewicz
Publikacja stanowi kompleksowy zbiór wiarygodnych i niekwest...

Cytaty z książki

O nie! Książka Niepubliczne jednostki oświatowe. Organizacja, finanse i kadry.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe