Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych

Katarzyna Olkowicz
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
9.5 /10
Ocena 9.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Nie tylko ludzie pracują w służbach mundurowych. Niektórzy funkcjonariusze mają... futro, cztery łapy i znakomity węch.

Cisi bohaterowie. Szukają zaginionych, tropią przestępców, uniemożliwiają przemyt, znajdują narkotyki i broń. Pilnują porządku, bronią opiekunów. Robią to za przysłowiową miskę zupy, choć w tym przypadku trafniej będzie powiedzieć: za możliwość pobawienia się piłeczką i dobre słowo przewodnika. Pracują, chociaż nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Są. Warto je zauważyć.

Psy towarzyszą ludziom we wszystkich służbach mundurowych: od Policji, przez Straż Graniczną, Straż Pożarną, po wojsko. Razem z opiekunem tworzą niezastąpiony, skuteczny duet. W tej książce można znaleźć mnóstwo ciekawostek związanych z psią pracą w różnych służbach, a przede wszystkim prawdziwe, niesamowite historie przewodników i ich czworonożnych partnerów. Czytelnik dowie się z niej m.in., kto może zostać przewodnikiem psa służbowego, czy w konkretnej służbie sprawdzają się określone rasy oraz jak szkoli się psy i przewodników.

Data wydania: 2021-09-14
ISBN: 978-83-8188-322-1, 9788381883221
Wydawnictwo: Rebis
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 280
dodana przez: Vernau

Autor

Katarzyna Olkowicz Katarzyna Olkowicz Dziennikarka. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz psychologię społeczną na SWPS.

Pozostałe książki:

Serca Bicie
Wszystkie książki Katarzyna Olkowicz

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Mundurowy

5.10.2021
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jeśli chodzi o książki, w których pojawiają się zwierzęcy bohaterowie, to je uwielbiam. I nie mówię tu tylko o tych obyczajowych, wzruszających, ale także o tych z literatury faktu, czy o reportażach. Ot, każdy pies, kot, królik, chomik, papuga są dla mnie w życiu ważne i są jego częścią, a ich rozumowanie, umiejętności, to, że każde jest inne i k... {} Recenzja książki Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych

Moja opinia o książce

Opinie

@przyrodazksiazka
2021-09-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 10 /10
Przeczytane

,,Według jednych źródeł psy udomowiona 10 tysięcy lat temu, a według innych nawet przed 35 tysiącami lat".

Jest to książka przede wszystkim o psach, które były szkolone nie tylko do obrony domów, ale nawet na wojnę. Nie uwierzycie, ale nawet na egipskich malowidłach ściennych, które mogą mieć ponad cztery tysiące lat uwieczniono wojownika z psem, który atakował wroga. Aż niemożliwe jest, by ich rasa trwała aż tyle lat. Ja wczytywałam się we wszystko niemal z wybałuszonymi oczami. Były z nami praktycznie od zawsze. Jedne broniły domów przed intruzami, inne wylegiwały się w domach służąc jako maskotki dla dzieci, a jeszcze inne pomagały polować na zwierzynę.
Jak tak teraz sobie myślę, to chyba nawet i te domowe nie tylko służyły do zabawy z dziećmi, ale i nawet w ten sposób się nimi opiekowały. Tak jak teraz wyszkolone opiekunki do dzieci, tylko wtedy nikt o nich nie myślał w takich perspektywach.
Z książki dowiecie się, że nie każdy pies mógł być wojownikiem. Również jego właściciel musiał być z nim związany, by móc ściśle i w skupieniu dobrze pracować. Tylko dobre stosunki między partnerami owocowało dobrze wykonaną pracą.
Dowiecie się w jaki sposób są szkolone i jak długo trwają owe kursy i czy pies może przejść na emeryturę?
Pytań jest cała masa, a odpowiedzi są proste i klarowne. Teraz przynajmniej wiem, że koszt takiego psa jest równy kupna dość dobrego samochodu;-)
Poznacie historie konkretnych psów i ich właścicieli. Będziecie mogli prz...

{} | link |
@WystukaneRecenzje
2021-10-05
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 9 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Nietypowy mundurowy. Psy do zadań specjalnych. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl