Nieważność postępowania sądowoadministracyjnego jako podstawa skargi kasacyjnej

Grzegorz Rząsa
Książka Nieważność postępowania sądowoadministracyjnego jako podstawa skargi kasacyjnej
Książka Nieważność postępowania sądowoadministracyjnego jako podstawa skargi kasacyjnej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Monografie Prawnicze to seria, w której ukazują się publikacje omawiające w wyczerpujący sposób określone instytucje czy zagadnienia prawne. Adresujemy je przede wszystkim do prawników poszukujących wnikliwego ujęcia tematu, łączącego teorię (poglądy doktryny, elementy prawnoporównawcze) i praktykę (bogaty wybór orzecznictwa). A tego - ze względu na brak miejsca - nie znajdziemy nawet w komentarzach. Prezentowana monografia dotyczy skargi kasacyjnej przysługującej od wydanych przez WSA wyroków i, co do zasady, postanowień kończących postępowanie w sprawie. Przedmiotem tej pracy jest analiza instytucji nieważności postępowania sądowoadministracyjnego rozumianej jako podstawa skargi kasacyjnej. Nieważność postępowania należy do najistotniejszych instytucji dwuinstancyjnej procedury sądowoadministracyjnej. W poszczególnych przesłankach nieważności, obejmujących najpoważniejsze uchybienia procesowe, skupiają się - jak w soczewce - węzłowe problemy postępowania przed sądami administracyjnymi. Książka zawiera między innymi wnikliwe omówienie tych przyczyn nieważności, które najczęściej są formułowane w skargach kasacyjnych. Należą do nich uchybienia związane z umocowaniem pełnomocnika oraz dotyczące obsady sądu, a przede wszystkim uchybienia polegające na pozbawieniu strony możności obrony jej praw. Niezwykle bogate orzecznictwo powoływane w tej publikacji, sprawia, że będzie ona szczególnie interesująca dla praktyków, pomagając im w rozwiązaniu codziennych problemów ich klientów.
Data wydania: 2011
ISBN: 978-83-255-3325-0, 9788325533250
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: C.H.Beck

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe


Ogłoszenia

{}
Dodaj ogłoszenie
za darmo!
Używane książki mają duszę. Zamiast kupować w sklepie, zajrzyj na naszą stronę z ogłoszeniami. Książkowe zero-waste? Kupuj używane, sprzedawaj niechciane.

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Nieważność postępowania sądowoadministracyjnego jako podstawa skargi kasacyjnej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Co czytać po książce “Nieważność postępowania sądowoadministracyjnego jako podstawa skargi kasacyjnej”- Grzegorz Rząsa

Książka Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi. Komentarz
Prawo o postępowaniu przed ... Maria Jagielska, Karolina Wojciechowska, Grzegorz Rząsa, Piotr Gołaszewski ...
Dzieła z serii DUŻE KOMENTARZE BECKA należą do najobszerniej...
Książka Kodeks postępowania administracyjnego. Komentarz
Kodeks postępowania adminis... Janusz Malanowski, Krzysztof Gibowski, Filip Marek Elżanowski, Karolina Wojciechowska ...
Komentarz obejmuje szeroki kontekst piśmiennictwa z dziedzin...

Cytaty z książki

O nie! Książka Nieważność postępowania sądowoadministracyjnego jako podstawa skargi kasacyjnej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl
Zrobione z {} na Pradze Południe