Noc jest dniem

Leszek Mieszczak
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Noc jest dniem
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
10 /10
Ocena 10 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

„Noc jest dniem” to powieść w formie dyskusji i reportażu z życia. Utwór napisany przez Leszka Mieszczaka to dialog dwojga, nowo poznanych ludzi, to próba psychologicznego interpretowania istotnych wydarzeń swojej biografii i dzielenie się własną historią. To także swoiste studium rozwoju percepcji i duchowości chrześcijanina, od etapu poprawnej, wyuczonej religijności, po pełne zaufanie Najwyższemu, zwłaszcza w sytuacji własnego cierpienia i postępującej utraty wszystkiego, co dawało radość i bezpieczeństwo. Bohaterami są Bronisław i Marta, ludzie z pozoru bardzo różniący się od siebie i nie posiadający wspólnych płaszczyzn i doświadczeń, lecz jak się okaże, nie wszystko można zaplanować. Jak sam autor podkreśla w przesłaniu „Życie jest niesamowitym darem otrzymanym od Boga, bez specjalnych zasług, ot tak, rozpoczyna się i nigdy już nie ustaje, nawet jeśli ciało rozpadnie się. Powieść jest próbą ukazania, jak wielka jest siła ducha i ile może dokonać człowiek, który przekracza swe fizyczne i psychologiczne uwarunkowania.” Pomysł na tą piękną beletrystyczną historię pojawił się podczas podróży autora do pracy, w pociągu kursującym codziennie z Łodygowic Górnych do stacji Bielsko-Biała Północ.
Data wydania: 2016-09-09
ISBN: 978-83-7900-573-4, 9788379005734
Wydawnictwo: Psychoskok
Stron: 275

Autor

Leszek Mieszczak Debiutował tomikiem wierszy „W drodze do słowa”, wydanym przez Agencję Wydawniczą AD Oculos w 2008 roku. W 2009 roku ukazuje się powieść „Reguła” (Wydawnictwo Poligraf). Ukazana w niej przeszłość, jaka by nie była, staje się stwórcą przyszłości i imp...

Pozostałe książki:

Reguła W drodze do słowa Nielogiczne słowa Rozplatając warkocz papuszy
Wszystkie książki Leszek Mieszczak

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Noc jest dniem aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@agnieszka3211
2016-09-12
10 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Noc jest dniem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl