Noc kota, dzień sowy. Gliniana Pieczęć

Marta Kładź-Kocot
Noc kota, dzień sowy. Gliniana Pieczęć
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wszystkie drogi prowadzą do Castelburga. Nawet jeśli z pozoru wiodą do Międzyświata albo w okolice Pustej Ziemi, gdzie podobno zamieszkiwali bogowie. Gdy bohaterowie wyruszają na wędrówkę, może ona okazać się jeszcze trudniejsza, niż przypuszczali. Mitria i jej towarzysze nie podejrzewają nawet, dokąd zaprowadzi ich droga, którą obrali. Leta Therrus wraz z towarzyszącą jej Cantią wyruszają do Xanty. Sirocco ucieka z Castelburga w obawie przed zemstą swoich mocodawców. Verena Haage trafia w sam środek spisku, który nie może skończyć się dobrze. Prządki obserwują rozrastające się kłącze opowieści, śledzą losy legendy o wielkiej miłości, która zaczyna oplatać wszystkich swoją siecią? Jak zakończy się historia Mitrii i Jardala? Co można znaleźć na końcu świata albo nawet poza światem? Czy Zamek Cieni nadal ma władzę nad umysłami tych, którzy tak nieostrożnie do niego weszli? Kim jest tajemniczy Książę? I wreszcie – co oznacza mewa pojawiająca się w snach? Drugi tom, Gliniana Pieczęć, zamyka to, co otworzyło się w pierwszym – a może i znacznie więcej. „Najpierw pomyślałam, że to historia o miłości, a pomysł na główny wątek jest czarujący i niebanalny. Potem doszłam do wniosku, że to jednak będzie opowieść o magii i politycznej intrydze. Następnie wpadło mi do głowy, że wszystkie drogi prowadzą do pewnego miasta i będzie to historia jego przemian. Jeszcze później dotarło do mnie, że i miasto, i bohaterowie dążą do wolności. Ta powieść ma wiele poziomów, wiele znaczeń i wciąż się zmienia, wciąga i fascynuje. Z każdą odwróconą stroną zapadałam się w nią bardziej, ciekawa, czym jeszcze mnie zaskoczy.” – Marta Krajewska dwukrotnie nominowana do nagrody im. Janusza A. Zajdla autorka Idź i czekaj mrozów, Zaszyj oczy wilkom i Noc między Tam i Tu.
Data wydania: 2018
ISBN: 978-83-7995-143-7, 9788379951437
Wydawnictwo: Genius Creations
Kategorie: Fantastyka, Fantasy
Stron: 330

Autor

Marta Kładź-Kocot Marta Kładź-Kocot Marta Kładź-Kocot - doktor nauk humanistycznych, literaturoznawczyni, pisarka. Jej głównym obszarem zainteresowań jest pogranicze fantastyki i mitu.

Pozostałe książki:

Noc kota. Dzień sowy Fenix Antologia: Zajdel 2018 Fenix Antologia 6-7 (2-3/2019) Ku gwiazdom. Antologia Polskiej Fantastyki Naukowej 2021 Daraena
Wszystkie książki Marta Kładź-Kocot

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Noc kota, dzień sowy. Gliniana Pieczęć aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Noc kota, dzień sowy. Gliniana Pieczęć. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl