Nowe priorytety i tendencje w polityce społecznej - wokół integracji i aktywizacji zawodowej

Kazimiera Wódz
Nowe priorytety i tendencje w polityce społecznej - wokół integracji i aktywizacji zawodowej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Treść książki - jak ujmują to jej Redaktorzy - "próbuje wpisać się w aktualne nurty dyskusji dotyczącej aktywnej polityki społecznej i podej?mowanych w jej ramach działań zmierzających do aktywizacji i integracji społecznej osób i grup podlegających wykluczeniu społecznemu. Przede wszystkim jednak naszym zamiarem było krytyczne spojrzenie na dotychczasowe próby wdrożenia w praktyce polityki społecznej, a w niej pomocy społecznej, podejścia aktywizującego (oczywiście w wybranych tylko obszarach) w konfrontacji z jego aktualnymi założeniami i celami. (...) Uwagę skierowaliśmy także na obszar pomocy społecznej i pracy socjalnej tropiąc symptomy procesów profesjonalizacji, nowych form aktywności, szans i barier w pracy z kluczowymi dla APS klientami pomocy: zagrożonymi wykluczeniem, bądź de facto wykluczonymi. W rezultacie powstało opracowanie, które dokumentuje głosy w tym zakresie teoretyków i praktyków, socjologów i polityków społecznych, którzy pragnęli się z Państwem podzielić własną oceną polskich doświadczeń w zakresie powszechnej aktywizacji". Na strukturę książki składają się trzy części: 1) O potrzebie reorientacji polityki społecznej. Nowe problemy - nowe zadania służb społecznych, 2) Samonaprawiajace się społeczeństwo? Podmioty działań aktywizujących, 3) Aktywizacja zawodowa i reintegracja społeczna w praktyce pracy socjalnej i pomocy społecznej. Jak podkreśla w recenzji wydawniczej prof. dr hab. T. Biernat "Wartością publikacji jest krytyczna analiza stosowanych rozwiązań aktywizujących, które choć z wielu względów interesujące, mają także swoje słabości. Książka ukazuje dylematy związane z aktywizacją zawodową i reintegracją społeczną, a także obnaża pewne mity, które wokół nich się narodziły. Taka weryfikacja wiedzy jest potrzebna wszystkim tym, którzy zajmują się polityką społeczną i pomocą społeczną. Walorem tej publikacji są wnioski Autorów tekstów, które tworzą zarys innowacyjnego i inspirującego modelu polityki społecznej. Z kolei prof. dr hab. J. Krzyszkowski w swojej recenzji podkreśla "wagę i aktualność podjętej problematyki badawczej, co czyni książkę ciekawą poznawczo i ważną społecznie".  
Data wydania: 2012
ISBN: 978-83-89163-91-2, 9788389163912
Wydawnictwo: AKAPIT PRESS
Seria: Problemy Pracy Socjalnej
Stron: 249
dodana przez: katapika

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Nowe priorytety i tendencje w polityce społecznej - wokół integracji i aktywizacji zawodowej aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Nowe priorytety i tendencje w polityce społecznej - wokół integracji i aktywizacji zawodowej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl