O kobiecie pracującej

Kamil Fejfer
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
O kobiecie pracującej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6.5 /10
Ocena 6.5 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Jest taki gorzki rysunek Janka Kozy: dwie sprzątaczki, jedna pochylona szoruje toaletę, druga stoi nad nią z miotłą i pyta: „Jaką masz umowę?”. „O dzieło” – odpowiada pochylona. Kamil Fejfer, twórca „Magazynu Porażka”, przyjrzał się kobietom pracującym. Ten rynek jest okrutnie niesprawiedliwy, co pokazują historie kobiet przytoczone w książce i setki badań, do których dotarł autor.
Data wydania: 2019-10-16
ISBN: 978-83-66219-21-2, 9788366219212
Wydawnictwo: Czerwone i Czarne
Kategoria: Literatura faktu
Stron: 368
dodana przez: jbutton

Autor

Kamil Fejfer Kamil Fejfer analityk rynku pracy i nierówności społecznych związany z Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, dziennikarz freelancer. Twórca Magazynu Porażka, autor książki „Zawód”.

Pozostałe książki:

Zawód. Opowieści o pracy w Polsce. To o nas O kobiecie pracującej Pismo. Magazyn opinii, nr 3 (27) / marzec 2020
Wszystkie książki Kamil Fejfer

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka O kobiecie pracującej nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Vernau
2020-05-09
7 /10
Przeczytane Literatura faktu Reportaż

Rynek pracy w Polsce – zabawa w „pana i chama”.

Kamil Fejfer to analityk rynku pracy i nierówności społecznych w Polsce oraz bardzo dobry dziennikarz. Cenię go za to, że opisuje, jak wygląda naprawdę rynek pracy w naszym kraju i niestety nie jest to pozytywny obraz.

W książce przedstawiono sytuację kobiet na polskim rynku pracy. Ale nie spotykamy tu kobiet biznesu, które osiągnęły sukces i zarabiają duże pieniądze, które pokazuje prasa kobieca, czy np. Forbes. Kamil Fejfer opisuje zwykłe Polki, które pracują za niewielkie pieniądze i z trudem żyją od pierwszego do pierwszego. To m.in. pracownice marketów z małych miasteczek, nauczycielki, pielęgniarki. Pokazuje sytuację kobiet, które muszą zrezygnować z pracy, żeby opiekować się niepełnosprawnym dzieckiem, czy starszym rodzicem. Wylicza dokładnie, ile taka osoba dostaje pieniędzy od państwa, a jakie są prawdziwe koszty np. rehabilitacji. Jak wygląda ich życie rodzinne, na ile mogą liczyć na pomoc mężczyzny. A niestety często się zdarza, że zostają same, bo tatuś znika z ich życia, gdy okazuje się, że dziecko jest niepełnosprawne.

Wyłania się z tego smutny obraz rynku pracy w Polsce, pełnego patologii i wyzysku pracownika. A przecież tak nie musi być. Autor pokazuje, jak wygląda praca polskiej pielęgniarki w Irlandii, która miała dosyć i wyjechała za granicę. Przecież nasze społeczeństwo dramatycznie się starzeje i co zrobimy za chwilę z naszymi „starymi” bliskimi. Przykre jest to, że w naszym k...

× 2 | link |
@martakrarz13
@martakrarz13
2022-05-06
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka O kobiecie pracującej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat