O odnowie życia zakonnego i kierownictwie duchowym

Brat Patick Hart
O odnowie życia zakonnego i kierownictwie duchowym
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Listy Thomasa Mertona dotyczą zarówno odnowy Kościoła w ogóle, jak i zakonnego oraz monastycznego. Pojawiające się w nich radykalne i niepokojące pytania, wyrastały z osobistych doświadczeń Autora, a także z głębokich przemian, jakie następowały po Soborze Watykańskim II. Thomas Merton ? kapłan, zakonnik i kierownik duchowy, odwołując się do tradycji monastycznej duchowości, sugeruje zmiany mające na celu pogłębienie i uwspółcześnienie kapłańskiego życia i posługi. Prezentowana edycja składa się z trzech części: ?Wczesne lata życia monastycznego?, ?Okres formacji? i ?Późniejszy czas samotności?. Taki podział pozwala łatwiej dostrzec główne okresy monastycznego życia Merona. Listy Thomasa Merona napisane w jego ,,szkole miłości? stanowią potwierdzenie niezniszczalnych wartości, które głosił i realizował przez całe swoje życie.
Data wydania: 2009-11-02
ISBN: 978-83-60725-27-6, 9788360725276
Wydawnictwo: M
Stron: 596

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka O odnowie życia zakonnego i kierownictwie duchowym nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka O odnowie życia zakonnego i kierownictwie duchowym. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl