Obiecaj mi tato

Joe Biden
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Obiecaj mi tato
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

 Ze strony wydawcy:
Głęboko poruszająca biograficzna opowieść o roku, który zmienił nie tylko rodzinę Bidenów, ale i Stany Zjednoczone.  Joe Biden przez 36 lat reprezentował w senacie stan Delaware, a w latach 2009-2017 był wiceprezydentem przy Baracku Obamie. Prawdopodobnie wystartuje w najbliższych wyborach na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych.  
Święto Dziękczynienia w 2014 roku było dla rodziny Bidenów wyjątkowe. Kilkanaście miesięcy wcześniej zdiagnozowano u Beau, starszego syna Joego, glejaka mózgu i nie wiadomo było, co dalej. Beau miał jedną prośbę: „Obiecaj mi, tato. Daj słowo, że z tobą wszystko będzie w porządku”. I Joe dał słowo.
Książka opowiada o następnym roku, tak ważnym i smutnym w życiu Joego Bidena. Miał on wówczas pokonać ponad milion mil jako wiceprezydent, by zajmować się Ukrainą, Ameryką Środkową czy Irakiem. Jednocześnie cały czas musiał dzielić uwagę i obowiązki między kraj i umierającego syna.                                                                                                                                                                                                                                                                                                      
Tej książki nie pisał jednak polityk, ale ojciec, dziadek i mąż. „Obiecaj mi, tato” to opowieść o tym, jak bardzo pomagają rodzina i przyjaźń oraz jak nadzieja i cel w życiu potrafią przeprowadzić nawet przez najgorsze doświadczenia do światła i nowego życia. 
Data wydania: 2019-10-02
ISBN: 978-83-8008-571-8, 9788380085718
Wydawnictwo: Media Rodzina
Kategorie: Biografia, Reportaż
Stron: 288
dodana przez: Iwona_Banach

Autor

Joe Biden Joe Biden
Urodzony 20 listopada 1942 roku w USA (Scranton, Pensylwania)
Joe Biden, właśc. Joseph Robinette Biden Jr. – amerykański polityk, 46. prezydent Stanów Zjednoczonych, w latach 1973–2009 senator ze stanu Delaware, w latach 2009–2017 wiceprezydent Stanów Zjednoczonych. Edukował się w stanie Delaware. Po zakońc...

Pozostałe książki:

Spełniając obietnice
Wszystkie książki Joe Biden

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Za zamkniętymi drzwiami prezydenta USA...

{} WYBÓR REDAKCJI
22.03.2020
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Jest to historia, którą napisało życie. Wydarzenia zmieniające bieg współczesnej historii, postaci z pierwszych stron gazet. I ten, którego będziemy pamiętać zawsze. Pierwszy w historii USA czarnoskóry prezydent - Barak Obama. Czytając kolejne rozdziały, tworzyłam własny wizerunek prezydenta Baraka Obamy. Z roku 2005 , kiedy był jeszcze senatorem ... {} Recenzja książki Obiecaj mi tato

@Strusiowata@Strusiowata {}× 10

Różne bywają odcienie szczęści i... prawdy

25.11.2019
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}

Joe Biden, wcale też jakby za bardzo nieznany, owszem, nie ma prawie człowieka, który by go jakoś nie kojarzył, który by o nim nie słyszał jako o polityku i to wielkiego formatu, ale (choć niektórym wydaje się to mało istotne) polityk to też człowiek. Mąż, ojciec, syn, pacjent… No tak, przyzwyczajeni jesteśmy patrzeć na amerykańskich polit... {} Recenzja książki Obiecaj mi tato

Moja opinia o książce

Opinie

@Strusiowata
2020-03-22
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane
@Iwona_Banach
2019-11-25
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Mam dwa wyjścia. Mogę następne dziesięć lat poświęcić rodzinie, dbając o jej zabezpieczenie finansowe i spędzać z nią więcej czasu. Mogę też spróbować zmienić na lepsze nasz kraj i cały świat....”
{}× 1
#
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl