Obiecaj mi tato

Joe Biden
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów
Obiecaj mi tato
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 3 ocen kanapowiczów

Opis

 Ze strony wydawcy:
Głęboko poruszająca biograficzna opowieść o roku, który zmienił nie tylko rodzinę Bidenów, ale i Stany Zjednoczone.  Joe Biden przez 36 lat reprezentował w senacie stan Delaware, a w latach 2009-2017 był wiceprezydentem przy Baracku Obamie. Prawdopodobnie wystartuje w najbliższych wyborach na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych.  
Święto Dziękczynienia w 2014 roku było dla rodziny Bidenów wyjątkowe. Kilkanaście miesięcy wcześniej zdiagnozowano u Beau, starszego syna Joego, glejaka mózgu i nie wiadomo było, co dalej. Beau miał jedną prośbę: „Obiecaj mi, tato. Daj słowo, że z tobą wszystko będzie w porządku”. I Joe dał słowo.
Książka opowiada o następnym roku, tak ważnym i smutnym w życiu Joego Bidena. Miał on wówczas pokonać ponad milion mil jako wiceprezydent, by zajmować się Ukrainą, Ameryką Środkową czy Irakiem. Jednocześnie cały czas musiał dzielić uwagę i obowiązki między kraj i umierającego syna.                                                                                                                                                                                                                                                                                                      
Tej książki nie pisał jednak polityk, ale ojciec, dziadek i mąż. „Obiecaj mi, tato” to opowieść o tym, jak bardzo pomagają rodzina i przyjaźń oraz jak nadzieja i cel w życiu potrafią przeprowadzić nawet przez najgorsze doświadczenia do światła i nowego życia. 
Data wydania: 2019-10-02
ISBN: 978-83-8008-571-8, 9788380085718
Wydawnictwo: Media Rodzina
Kategorie: Biografia, Reportaż
Stron: 288
dodana przez: Iwona_Banach

Autor

Joe Biden Joe Biden
Urodzony 20 listopada 1942 roku w USA (Scranton, Pensylwania)
Joe Biden, właśc. Joseph Robinette Biden Jr. – amerykański polityk, 46. prezydent Stanów Zjednoczonych, w latach 1973–2009 senator ze stanu Delaware, w latach 2009–2017 wiceprezydent Stanów Zjednoczonych. Edukował się w stanie Delaware. Po zakońc...

Pozostałe książki:

Spełniając obietnice
Wszystkie książki Joe Biden

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Za zamkniętymi drzwiami prezydenta USA...

WYBÓR REDAKCJI
22.03.2020

Jest to historia, którą napisało życie. Wydarzenia zmieniające bieg współczesnej historii, postaci z pierwszych stron gazet. I ten, którego będziemy pamiętać zawsze. Pierwszy w historii USA czarnoskóry prezydent - Barak Obama. Czytając kolejne rozdziały, tworzyłam własny wizerunek prezydenta Baraka Obamy. Z roku 2005 , kiedy był jeszcze senatorem ... Recenzja książki Obiecaj mi tato

@Strusiowata@Strusiowata × 10

Różne bywają odcienie szczęści i... prawdy

25.11.2019

Joe Biden, wcale też jakby za bardzo nieznany, owszem, nie ma prawie człowieka, który by go jakoś nie kojarzył, który by o nim nie słyszał jako o polityku i to wielkiego formatu, ale (choć niektórym wydaje się to mało istotne) polityk to też człowiek. Mąż, ojciec, syn, pacjent… No tak, przyzwyczajeni jesteśmy patrzeć na amerykańskich polit... Recenzja książki Obiecaj mi tato

Moja opinia o książce

Opinie

@admiral25
2022-08-23
8 /10
Przeczytane
@Strusiowata
2020-03-22
8 /10
Przeczytane
@Iwona_Banach
2019-11-25
8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

“Mam dwa wyjścia. Mogę następne dziesięć lat poświęcić rodzinie, dbając o jej zabezpieczenie finansowe i spędzać z nią więcej czasu. Mogę też spróbować zmienić na lepsze nasz kraj i cały świat....”
× 1
#
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl