Oblubienica Pana = Belle du Seigneur

Albert Cohen
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Oblubienica Pana = Belle du Seigneur
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Oblubienica Pana (Belle du Seigneur), wielokrotnie na świecie wznawiana, tłumaczona na wiele języków, jest niezmiennie entuzjastycznie przyjmowana, wielbiona, na nowo odkrywana przez rzesze czytelników. Jest to książka o miłości. Książka o życiu. Książka o kobiecie i mężczyźnie zjednoczonych miłością. Książka o młodości, o radości i o pięknie. Książka o ludzkiej potędze kochania, oszalałej i triumfującej. Książka o najwznioślejszej radości życia i o najwznioślejszym cierpieniu umierania. Książka o potępionych z raju. Książka paroksyzmu, ironii i dowcipu. Są w niej strony najbardziej liryczne, najbardziej zmysłowe i najbardziej pikantne, jakie zostały napisane na temat kobiety i mężczyzny, którzy się kochają. Talent Alberta Cohena i jego geniusz wciąga nas w tę fascynującą książkę i do samego końca utrzymuje w napięciu. Otwórzcie ją, a stanie się Waszą potrzebą, już od niej nie odstąpicie. Sprawi, że będziecie się śmiać, płakać i kochać. O autorze Albert Cohen to pisarz w Polsce prawie nieznany. Tymczasem we Francji, i nie tylko tam, jest to nazwisko wielkie. Zadziwiająco zgodny głos krytki obwołał go największym żydowskim pisarzem francuskiego obszaru językowego, a jego dzieło (zaledwie 7 książek) - arcydziełem. Dostąpił uczestnictwa w szeregu najznamienitszych Francuzów z Biblioteki Plejady, wizytówki Editions Gallimard (jednego z najbardziej prestiżowych i najlepiej znanych wydawnictw na świecie). Poświęcono mu dokumentację biograficzną i krytyczną, zeszyty literackie. Obok sagi o Solelu i "Walecznych" do najbardziej znanych publikacji Alberta Cohena należą Ezechiel (1929 r.), Książka o mojej matce (1954 r.) Do was wołam, bracia moi człowieczy (1972 r.) oraz Zeszyty 1978.
Data wydania: 2001
ISBN: 978-83-88203-15-2, 9788388203152
Wydawnictwo: Krakowskie
Stron: 875

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Oblubienica Pana = Belle du Seigneur? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@tortoise84
2008-04-29
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
{} 8 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Oblubienica Pana = Belle du Seigneur. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl