Obrączki Opowieść o rodzinie Marii i Lecha Kaczyńskich

Anna Poppek
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Obrączki Opowieść o rodzinie Marii i Lecha Kaczyńskich
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
6 /10
Ocena 6 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Książka, wychodząc od atmosfery społecznej po śmierci prezydenta RP, opisywać będzie korzenie rodzinne Lecha Kaczyńskiego i jego żony, ich własną historię rodzinną (dzieciństwo, młodość, narzeczeństwo, małżeństwo, czasy działalności opozycyjnej i wolnej Polski, życie w Pałacu Prezydenckim). Zajmie się również losami ich córki Marty oraz prywatnym życiem Jarosława, brata bliźniaka Lecha. Zostaną opisane losy rodziców braci, Jadwigi i Rajmunda, oraz kilku innych członków rodziny, osób z barwnym, patriotycznym życiorysem (m. in. wuja, którego losy stanowiły kanwę filmu pt. ?Umarłem aby żyć?.) Głównym przesłaniem ksiązki jest pokazanie, skąd wziął się fenomen braci Kaczyńskich, jakie rodzinne i wychowawcze czynniki zadecydowały o wyborze takiej a nie innej drogi życiowej. Liczne anegdoty i opowieści z życia prezydenckiej pary zainteresują tzw. zwykłego czytelnika i pozwolą mu lepiej poznać jego rodzinę. W tworzeniu książki zostaną wykorzystane bogate materiały prasowe i telewizyjne oraz autorskie, zebrane dla potrzeb książki wypowiedzi członków rodziny zmarłego prezydenta, jego przyjaciół, sąsiadów i znajomych. Fakt, że niniejsza książka ukaże się w okresie przyspieszonych wyborów prezydenckich, na pewno pozytywnie wpłynie na jej sprzedaż.
Data wydania: 2010-06-16
ISBN: 978-83-62343-08-9, 9788362343089
Wydawnictwo: G+J GRUNER JAHR
Stron: 250
Mamy 2 inne wydania tej książki

Autor

Anna Poppek Anna Poppek
Urodzona 8 listopada 1961 roku w Polsce (Sosnowiec)
Anna Poppek – polska dziennikarka i publicystka. Córka Lucyny z Gąkiewiczów i Edwarda Poppka. W 1985 ukończyła studia dziennikarskie w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Publikowała na łamach prasy śląskiej (m.in. "Wiadomości Zagłębia", "Dziennik ...

Pozostałe książki:

Rejs na krzywy ryj. Jan Himilsbach i jego czasy Obrączki Opowieść o rodzinie Marii i Lecha Kaczyńskich Seryjni mordercy XX wieku Żony opozycjonistów Mój ulubiony święty Życie prywatne dyktatorów XX wieku
Wszystkie książki Anna Poppek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Obrączki Opowieść o rodzinie Marii i Lecha Kaczyńskich nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@malineczka74
2010-08-15
Przeczytane

Po czasach szkalowania pary prezydenckiej nareszcie solidna książka o niezwykle sympatycznych i mądrych ludziach jakimi byli państwo Kaczyńscy.Ładnie wydana na dobrej jakości papierze ,z ciekawymi fotografiami .Książka ,która jest biografią pary dzieli się na pięć części - pierwsza traktuje o przodkach Marii i Lecha , druga wspomina Prezydenta,trzecia opowiada o pani Prezydentowej ,czwarta jest poświęcona ich córce Marcie ,a piąta to epilog o katastrofie i pochówku pary prezydenckiej.Bardzo ciekawa pozycja pokazuje Kaczyńskich takimi jakimi byli - ludzi ciepłych ,inteligentych ,patriotów oddanych Polsce ,skromnych i dobrych.Dopiero po lekturze tej książki widac jak w czasie kadencji media krzywdziły tych ludzi .

| link |
@bardotka
@bardotka
2010-07-27
Przeczytane Z mojej półki

Za 30zł Mnóstwo faktów nieopublikowanych przez media Bartoszewski Geremek i Mazowiecki byli przeciwni odznaczeniu generała Augusta Fieldolfa ps. Nila Orderem Orła Białego. P.S : August Fieldolf : Organizator i dowódca AK, zastępca komendanta głównego AK,dowódca organizacji NIE,aresztowany przez UB i skazany na śmierć a jego grobu nie odnaleziono.

| link |
AB
@abeks12
2011-01-30

Ciepła i sympatyczna (odpolityczniona) historia rodzin braci Kaczyńskich i p. Marii, z naciskiem na prawdę małżeńską, lojalność i wierność. Obraz totalnie odmienny od lansowanego w mass mediach. Wzorzec godny naśladowania!

| link |
@ladymakbet33
2021-02-18
6 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Obrączki Opowieść o rodzinie Marii i Lecha Kaczyńskich. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl