Od polityki pierwotnej do postpolityki

Wojciech Dohnal
Od polityki pierwotnej do postpolityki
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Wojciech Dohnal – doktor etnologii, adiunkt w Zakładzie Studiów Europejskich i Krytyki Kulturowej Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się antropologią polityki, historią myśli antropologicznej, antropologią miasta oraz teorią i metodologią antropologii. Prowadził badania terenowe w Polsce, Afryce Zachodniej i Kazachstanie. Jest autorem monografii Antropologiczne koncepcje plemienia (2001) oraz współredaktorem tomu Antropologia i polityka. Szkice z badań nad kulturowymi wymiarami władzy (2011).

Książka poświęcona jest krytycznej refleksji nad historią anglosaskiej antropologii politycznej od połowy XIX wieku po współczesność. Autor omawia w niej główne nurty teoretyczne w badaniach nad polityką, m.in. ewolucjonizm, strukturalny funkcjonalizm, procesualizm, symbolizm i podejście postmodernistyczne oraz analizuje, jak zmieniające się uwarunkowania kulturowo-historyczne wpływały na sposoby konceptualizowania i rozumienia polityki w dyskursie antropologicznym. Książka jest pierwszym w polskiej literaturze naukowej tak obszernym opracowaniem poświęconym antropologii politycznej.

Data wydania: 2013-05-24
ISBN: 978-83-63795-12-2, 9788363795122
Wydawnictwo: Rebis
Kategoria: Etnologia
Stron: 238
dodana przez: chudini0505

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Od polityki pierwotnej do postpolityki aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Od polityki pierwotnej do postpolityki. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl