Odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania spółki z o.o.

Roman Uliasz
Odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania spółki z o.o.
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Poradnik przedstawia praktyczne sytuacje, w których wierzyciel może dochodzić wykonania zobowiązania obciążającego spółkę od członków zarządu oraz warunki tej odpowiedzialności.
W opisanych przykładach znajdziesz odpowiedzi na wiele ważnych pytań o niejasnych odpowiedziach, które przecież mają kolosalne znaczenie!
Tylko się zastanów:
W umowie spółki z o.o. zawartej pomiędzy czterema wspólnikami ustanowiony został zarząd złożony z trzech osób fizycznych: A, B, i C. Działający w imieniu spółki A i B zawarli umowę najmu, na podstawie której zobowiązali się w imieniu spółki do zapłaty czynszu w kwocie 1000 zł miesięcznie. Kto będzie odpowiadał za zapłatę czynszu przy założeniu, że spółka nie została jeszcze zgłoszona do Krajowego Rejestru Sądowego? W jaki sposób wierzyciel dochodzący zaspokojenia z majątku osobistego członka zarządu może udowodnić fakt bezskuteczności egzekucji z majątku spółki. Do ilu spośród członków rady nadzorczej powinno dotrzeć oświadczenie o rezygnacji z funkcji członka zarządu, aby można było uznać tę rezygnację za skuteczną. Żeby poznać odpowiedzi na te pytania, musisz znać nie tylko podstawy, ale też skuteczny sposób funkcjonowania i poruszania się po obowiązujących przepisach prawnych.
Data wydania: 2008-08-29
ISBN: 978-83-60596-15-9, 9788360596159
Rodzaj: e-book
Wydawnictwo: e-prawnik.pl
Stron: 52

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania spółki z o.o. aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania spółki z o.o.. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe