Odpowiedzialność odszkodowawcza za legalne działania administracji publicznej

Jerzy Parchomiuk
Odpowiedzialność odszkodowawcza za legalne działania administracji publicznej
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Kwestia odpowiedzialności odszkodowawczej władzy publicznej od kilku lat coraz częściej pojawia się w praktyce wymiaru sprawiedliwości, budzi też żywe zainteresowanie doktryny prawniczej. Książka porusza problem odpowiedzialności odszkodowawczej z tytułu szkód wyrządzonych legalnym, zgodnym z prawem działaniem administracji publicznej. Ostatnie publikacje na temat odpowiedzialności odszkodowawczej władzy publicznej pomijają to zagadnienie, ograniczając się tylko do kwestii związanych z odpowiedzialnością za szkody będące następstwem tzw. władczego bezprawia. Tymczasem istnieje cały szereg przepisów rozsianych po rozmaitych aktach prawnych, które przewidują obowiązek naprawienia szkody wyrządzonej w sytuacji, gdy działanie organu administracji (władzy) publicznej było zgodne z prawem. Celem książki jest – z jednej strony – opis zasad ogólnych, stanowiących fundament aksjologiczny reżimu odpowiedzialności za tzw. szkody legalne, z drugiej – analiza praktycznych problemów, jakie pojawiają się na tle realizacji roszczeń odszkodowawczych w poszczególnych przypadkach.
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7483-735-4, 9788374837354
Wydawnictwo: C.H.Beck

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Odpowiedzialność odszkodowawcza za legalne działania administracji publicznej? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Odpowiedzialność odszkodowawcza za legalne działania administracji publicznej. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl