Odszedł Gomułka przyszedł Gierek. Notatki z lat 1971-1973

Józef Tejchma
Odszedł Gomułka przyszedł Gierek. Notatki z lat 1971-1973
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

"Autor, będąc współpracownikiem Gomułki u schyłku jego władzy oraz Gierka od czasu przejęcia przez niego rządów, daje świadectwo gorących wydarzeń przełomu lat 60. i 70. Ukazuje wewnątrzpartyjne kulisy zmiany na stanowisku I sekretarza KC PZPR. Prezentuje ocenę czasu poprzedniego i kształtowanie się programu lat gierkowskich. Wszystko to stanowi odsłonięcie mechanizmów każdej władzy, gdy nowi ludzie, przejmując rządy, zamykają się we własnym, wąskim kręgu. Elementów choroby władzy"" zaprezentowano zresztą w książce więcej. Na tle przedstawianych wydarzeń autor prezentuje poszukiwanie własnego miejsca w nowej sytuacji i stopniowe narastanie wątpliwości w kwestii możliwości głębszych reform w kraju. Dzieli się także swoimi przemyśleniami na temat losu polityków wobec ulotności i kruchości uroków władzy oraz spostrzeżeniami na temat przebijania się polskiej tożsamości w politycznym obozie powojennym. "
Data wydania: 2006
ISBN: 978-83-7441-382-4, 9788374413824
Wydawnictwo: Adam Marszałek

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Odszedł Gomułka przyszedł Gierek. Notatki z lat 1971-1973 nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
{}️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Odszedł Gomułka przyszedł Gierek. Notatki z lat 1971-1973. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
{} Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2021 nakanapie.pl