Ogień zwalczaj ogniem

Anna Tell
5.3 /10
Ocena 5.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów
Ogień zwalczaj ogniem
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5.3 /10
Ocena 5.3 na 10 możliwych
Na podstawie 4 ocen kanapowiczów

Opis

Amanda Lund, negocjatorka i antyterrorystka, właśnie wróciła po urlopie macierzyńskim do pracy w Wydziale do Walki z Terrorem Kryminalnym. Choć czuje, że dłuższa nieobecność odcisnęła swoje piętno na jej sprawności, nie ma czasu na spokojny powrót do formy – od razu zostaje przydzielona do sprawy Åkego Jönssona, zaginionego szwedzkiego policjanta stacjonującego w Prisztinie w Kosowie. Aby popchnąć śledztwo do przodu, musi przebić się przez milczenie przełożonego funkcjonariusza, który wyraźnie stara się coś ukryć.

W tym samym czasie była policjantka Ellen Engwall dostaje tajemnicze zlecenie – ma przemierzyć całą Europę samochodem z tajemniczym ładunkiem. Szczegóły zadania pozostają nieznane – szef dostarcza jej tylko skąpych, coraz bardziej niepokojących informacji.
Tymczasem w Sztokholmie koledzy Amandy prowadzą równoległe dochodzenie w sprawie porwania. Wkrótce odkrywają, że powody są bardzo skomplikowane i osobiste. Ktoś najwyraźniej pała żądzą zemsty…

„Świetny wybór dla każdego, kto szuka mocno osadzonej w realiach i napisanej z ikrą powieści sensacyjnej”. Johannas deckarhörna
„Tell daje nam możliwość zajrzenia za kulisy międzynarodowej współpracy policyjnej po wojnie na Bałkanach. W pakiecie dostajemy też sensację i świetne, celne opisy”. Karlstads Tidningen
Tytuł oryginalny: MED ONT FÖRDRIVAS
Data wydania: 2020-08-19
ISBN: 978-83-66512-51-1, 9788366512511
Wydawnictwo: Sonia Draga
Cykl: Negocjator Amanda Lund, tom 2
Stron: 376
dodana przez: Nina
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Autor

Anna Tell Anna Tell
Urodzona w 1975 roku w Szwecji
Anna Tell - politolożka i komisarz szwedzkiej policji kryminalnej, z dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy operacyjnej na terenie Szwecji i w innych krajach. Cztery dni w Kabulu to pierwsza książka w serii o negocjatorce Amandzie Lund.

Pozostałe książki:

Cztery dni w Kabulu
Wszystkie książki Anna Tell

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Czy ja dobrze widzę, że znasz książkę Ogień zwalczaj ogniem? Koniecznie daj znać, co o niej myślisz w recenzji!
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie

@Nina
2021-01-31
6 /10
Przeczytane 2021 E-book

„Ogień zwalczaj ogniem” to moje drugie spotkanie z negocjatorką Amandą Lund. Po urlopie macierzyńskim Amanda wraca do pracy i błyskawicznie musi wrócić do formy. Nowe zadanie już czeka. W kosowskiej Prisztinie zostaje porwany szwedzki policjant. W tej sprawie jednak nic nie jest proste, jak można się domyśleć, znajdziemy tu drugie dno, a może trzecie i czwarte również. Amanda wraz ze swoim zespołem musi rozwiązać zagadkę na tyle szybko, aby udało się uwolnić porwanego policjanta, mając nadzieję, że ten wciąż pozostaje przy życiu.

W tym samym czasie była policjantka Ellen, pracująca teraz w prywatnej firmie ochroniarskiej, dostaje od szefa bardzo dziwne zadanie; ma przejechać podstawionym samochodem trasę z Kosowa do Szwecji. Bez noclegu, bez postojów (jedynie na tankowanie), bez przerw na toaletę.
Czy te dwie sprawy się jakoś łączą? Czy Ellen będzie w stanie udzielić pomocy Amandzie i jej zespołowi?

Anna Tell ma łatwość pisania, ale ma również tendencję do dodawania detali, które nie mają znaczenia dla treści, i mnie osobiście trochę drażniły. Takie kobiece zwracanie uwagi na najdrobniejsze szczegóły typu, z jakiego kubka ktoś pije kawę, jest moim skromnym zdaniem niepotrzebnym rozwlekaniem treści. Ale to ja i moje czepialstwo 😊

Pierwsza część serii pt. „Cztery dni w Kabulu” zrobiła na mnie duże wrażenie i czekałam na kontynuację. Ta jednak nie do końca spełniła moje oczekiwania. Nie udało mi się w pełni zaangażować w jej akcję, może dlateg...

× 20 | link |
@Vernau
2022-02-03
Przeczytane Sensacja - thriller

Jeśli autorem jest policjant lub agent wywiadu, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że dostaniemy do czytania dobrą książkę sensacyjną.

Podobnie jest w przypadku powieści „Ogień zwalczaj ogniem” i jej autorki Anny Tell, która jest komisarzem szwedzkiej policji kryminalnej, ma ponad dwudziestoletni staż pracy w służbie operacyjnej na całym świecie. Jakby tego było mało, służyła jeszcze w armii.

Wpadła na pomysł napisania serii z Anna Lund, negocjatorką i policjantką kryminalną, która bierze udział w uwalnianiu szwedzkich obywateli porwanych za granicą. Książki odniosły sukces na całym świecie, a czytelnicy lubiący dobrą sensację, mają co czytać.

W powieści „Ogień zwalczaj ogniem” Anna Lund ma do rozwiązania sprawę porwania szwedzkiego policjanta na Bałkanach. Jest tutaj wszystko, co powinno być w dobrej powieści kryminalnej, ciekawa historia, która mogła wydarzyć się naprawdę, bohaterowie budzący różne emocje u czytelnika i zaskakujące zakończenie.

Jest to świetna książka dla osób lubiących czytać literaturę sensacyjną.

× 15 | link |
@Sargento_Garcia
2020-09-22
7 /10
Przeczytane Sensacja thriller kryminał
@ejwa1960
2021-04-07
5 /10
Przeczytane Sensacja, thriller, horror,kryminał Z biblioteki 2021
@jelonka11
2020-09-07
3 /10
Przeczytane

Cytaty z książki

O nie! Książka Ogień zwalczaj ogniem. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Cztery dni w Kabulu
Cztery dni w Kabulu
Anna Tell
6.5/10
Powieść sensacyjna dla miłośników serialu Homeland! Doświadczonej negocjatorce policyjnej Amandzie ...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2023 nakanapie.pl