Ogród babci Marcjanny

Agnieszka Nowak
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów
Ogród babci Marcjanny
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
8 /10
Ocena 8 na 10 możliwych
Na podstawie 6 ocen kanapowiczów

Opis

W tym ogrodzie poznasz najpiękniejsze historie o miłości.

Życie to ogród, a ogród babci Marcjanny jest pełen kwiatów. Margerytki, konwalie, stokrotki, niezapominajki, polne maki, maciejka Każdy z tych gatunków skrywa w sobie wyjątkową opowieść. Opowieść o ludziach, którzy szukają swojej drogi do miłości, wierząc, że nie wolno zamykać się na to, co niesie nam los. To historie pełne nadziei na lepsze jutro, które koją duszę, zachęcając do wyciszenia i chwili refleksji. Wejdź zatem do magicznego świata pełnego urzekających kolorów i zapachów i pozwól poprowadzić się mądrości babci Marcjanny

Każdy człowiek nosi w sobie swój kwiat. Powiedziałeś, że (…) jestem konwalią. Malutką, kruchą i zarazem bardzo silną. Zdziwiłam się: kruchą i silną? Przypomniałeś mi wtedy, że konwalie są piękne, niepozorne i trujące. Ależ mnie to oburzyło! Jakaż byłam zła! Trujące?! Objąłeś mnie, śmiejąc się, i dodałeś, że w tym tkwi ich siła, że właśnie dlatego trwają, niezdeptane kopytami zwierząt. Masz w sobie wielką siłę, mówiłeś, i potrafisz dać ją innym.
Data wydania: 2020-08-03
ISBN: 978-83-8147-905-9, 9788381479059
Wydawnictwo: Novae Res
Stron: 212
dodana przez: Justyna_K

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Zbiór opowiadań o miłości - czy udany?

14.09.2020

W ogrodzie babci Marcjanny poznasz najpiękniejsze historie o miłości. Opowieści ciepłe i wesołe, ale także pełne melancholii i smutku… O ludziach, którzy wciąż mijają się i starają znaleźć odpowiednie rozwiązanie na dręczące ich problemy. Na pierwszy rzut oka nie łączy ich nic — oprócz właśnie postaci tytułowej babuni, starszej kobiety mieszkając... Recenzja książki Ogród babci Marcjanny

@gloria11@gloria11 × 4

Ogród babci Marcjanny

24.09.2020

Hejka wszystkim, dzisiaj przychodzę do was z recenzja książki, która jest wyjątkowa i pewnie jedyna w swoim rodzaju tak jak oczywiście każda, jednak ta ma w sobie coś szczególnego, coś co pozwoli nam odkryć piękno pór roku, niezwykłych miejsc które odwiedzamy lub są nam już znane. Książka "Ogród babci Marcjanny" - Agnieszka Nowak Książka pełna m... Recenzja książki Ogród babci Marcjanny

@Kraina_uslana_ksiazkami@Kraina_uslana_ksiazkami × 1

Recenzja książki "Ogród babci Marcjanny"

2.09.2020

Pora na recenzje książki "Ogród babci Marcjanny". Książkę miałam okazję przeczytać w ramach Klubu Recenzenta serwisu @nakanapie.pl ♥️ . Od razu powiem, że jest to książka bardzo przyjemna, lekka, dotyka i porusza relacje ludzkie,które są porównywane do kwiatów. Możemy się przenieść do świata kwiatów, dokładnie świata niezapominajek, maków, konwali... Recenzja książki Ogród babci Marcjanny

@syl_wia_88@syl_wia_88 × 1

Zaczarowany ogród

31.08.2020

"Każdy człowiek nosi w sobie swój kwiat". To piękne zdanie pochodzi z książki "Ogród babci Marcjanny" Agnieszki Nowak. Przeczytamy w niej osiem opowieści o miłości, nadziei, stracie najbliższych osób. Niezapominajka, maciejka, róża, konwalia, mak, każdy z kwiatów opowiada swoją historię. Niektórzy z nas nie zauważają kwiatów, nie przyglądają się... Recenzja książki Ogród babci Marcjanny

DA
@damaczytasama

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

@Mirka
2020-12-31
8 /10
Przeczytane

„Ogród babci Marcjanny” jest zbiorem opowiadań o ludzkich losach, które przeplatają się ze sobą tworząc jedną spójną całość. To pachnąca kwiatami i nasycona różnorodnymi emocjami opowieść, na którą składają się wątki sprawiające wrażenie osobnych motywów, niepowiązanych ze sobą. Jednak po dotarciu do jej ostatnich stron dostrzegamy doskonale przemyślaną konstrukcję fabuły, w której każdy epizod ma swoje miejsce i uzasadnienie.

To także wędrówka przez kolejne pory roku, których barwy okraszone są romantyzmem, nostalgią, refleksją, radością a przede wszystkim miłością. W ośmiu krótkich opowiadaniach poznajemy galerię różnych osób, z których każda ma związek z kwiatami. Zuzanna, Joanna, Sławek, Tadeusz, Liliana, Mateusz, Kajetan to tylko niektóre z postaci tworzących wyjątkowy ogród zdarzeń złożonych z wzajemnie splecionych losów.

Przedstawione historie składają się na ujmującą opowieść o życiu, w którym często przypadek decyduje o tym, którą drogę wybierzemy. Są niczym bajeczny ogród, w którym rozkwitają najpiękniejsze rośliny podlewane z miłością i troską. Takie książki sprawiają, że czytanie ich jest niezwykłą przyjemnością, dlatego szczerze polecam ją tym, którzy uwielbiają zanurzyć się w świat wyczarowany nastrojowym, subtelnym a jednocześnie dobrze przemyślanym stylem.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/10/655-ogrod-babci-marcja...

× 1 | link |
@mamazonakobieta
2020-09-16
8 /10
Przeczytane

„Ogród babci Marcjanny” to niezwykła książka, dlatego też recenzja będzie inna niż zazwyczaj. Tym razem nie przybliżę Wam zarysu historii. Dlaczego? Po prostu się nie da, nie znajdziemy w książce jednej historii, a kilka zupełnie innych. Każda z nich opowiada o miłości, każda o inne, z innymi bohaterami, a łączy ich wszystkich przemiła staruszka mieszkająca na wsi, w domku z zielonymi okiennicami oraz kwiaty.

Bohaterowie są ciekawi, dający się lubić. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, przeszłość, która nie zawsze jest piękna, problemy, z którymi musi sobie poradzić. To wszystko sprawia, że każdy bohater jest realistyczny.
Babcia Marcjanna to cudowna kobieta. Taka prawdziwa babcia, która potrafi, wysłuchać jednocześnie nie oceniając, doradzić jednocześnie pozwalając na podjęcie własnych decyzji. Ciepła, mądra, kochająca, niosąca pomoc wszystkim kto tylko jej potrzebuje. To bohaterka, którą chce się poznać blisko, którą bardzo polubiłam.

„Ogród babci Marcjanny” to książka, której przeczytanie sprawiło mi wiele radości. Znalazłam w niej bohaterów, których polubiłam, kilka wspaniałych historii o miłości i piękne kwiaty. Z wielką przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/09/wydawnictwo-novae-res-ksiazka-pt-ogrod.html

× 1 | link |
@Kraina_uslana_ksiazkami
@Kraina_uslana_ksiazkami
2020-09-24
10 /10
@gloria11
2020-09-13
6 /10
Przeczytane
@syl_wia_88
@syl_wia_88
2020-09-02
8 /10
DA
@damaczytasama
2020-08-31
8 /10

Cytaty z książki

O nie! Książka Ogród babci Marcjanny. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl