Oliwkowy szlak

Carol Drinkwater
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów
Oliwkowy szlak
Lista autorów
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
7 /10
Ocena 7 na 10 możliwych
Na podstawie 2 ocen kanapowiczów

Opis

Po przeprowadzce na oliwkową farmę Carol odkrywa w sobie zainteresowanie drzewami oliwnymi oraz kulturą, jaka wokół nich się rozwinęła. Owoce te są uprawiane od wschodnich wybrzeży Morza Śródziemnego po jego zachodnie krańce, lecz kto pierwszy wytłoczył "gorzkie jagody" i wydobył z nich płynne złoto?
W poszukiwaniu sekretów oliwek Carol wyrusza na samotną wyprawę wokół basenu Morza Śródziemnego. Prowadzi czytelników prastarymi oliwnymi szlakami. Jej celami są kolejno: Tunezja, Libia, Grecja, Kreta i Izrael. Carol zwiedza ruiny starożytnej Kartaginy, śledzona przez libijską policję odwiedza Trypolis i Bengazi, na Wzgórzach Golan w akcie sprzeciwu wobec sytuacji politycznej "sadzi" oliwki, rzucając owoce w różne strony świata, a w jednej z palestyńskich wiosek odnajduje drzewko oliwne liczące sobie 6 tysięcy lat!

"Oliwkowy szlak" to czwarty tom cieszącej się olbrzymią popularnością oliwkowej sagi Carol Drinkwater. Jedyna w swoim rodzaju opowieść o oliwkach i prawdziwym smaku życia.
Data wydania: 2011-05-19
ISBN: 978-83-08-04657-9, 9788308046579
Wydawnictwo: Literackie
Cykl: Oliwkowa farma, tom 4
Kategoria: Podróżnicze
Stron: 532

Autor

Carol Drinkwater Carol Drinkwater
Urodzona 22 kwietnia 1948 roku w Wielkiej Brytanii (Londyn)
Carol Drinkwater - irlandzka aktorka, najbardziej znana z roli Helen Herriot w serialu BBC "Wszystkie zwierzęta duże i małe". Do jej szczególnych osiągnięć należy zaliczyć współpracę Laurencem Olivierem w National Theatre, ze Stanleyem Kubrickiem w...

Pozostałe książki:

Molly Oliwkowe żniwa Oliwkowa farma New Leaders Oliwkowe drzewo
Wszystkie książki Carol Drinkwater

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

W poszukiwaniu korzeni drzewa oliwnego

10.12.2019

Nie zaznajomiłam się z książkami Carol Drinkwater poczynając od opisu jej oliwkowej farmy. Ta pozycja jest moim pierwszym zetknięciem się z pisarstwem tej Pani i jestem zaskoczona wiedzą jaką zaprezentowała na jej stronach i to nie tylko na temat drzew oliwnych. Przede wszystkim "Szlak oliwny" jest podróżą Autorki do źródeł, tam gdzie być może z... Recenzja książki Oliwkowy szlak

@Asamitt@Asamitt × 5

Moja opinia o książce

Opinie

@Moncia_Poczytajka
2019-12-06
7 /10
Przeczytane ❤ 2012 ❤ Odwiedzamy Francję

W czwartej części oliwkowej serii pt: ”Oliwkowy szlak” podążamy wraz z główną bohaterką – Carol Drinkwater do krajów basenu Morza Śródziemnego w poszukiwaniu najstarszych gajów oliwnych z zamiarem poznania historii oliwkowych drzew. Odwiedzamy miejsca, w których prawdopodobnie przed tysiącami lat uprawiano oliwki. Świadczą o tym zarówno plantacje, dziko rosnące, pojedyncze drzewa, jak również pozostałości narzędzi i maszyn stosowanych do przetwarzania owoców. Niektóre zachowane eksponaty, pochodzące sprzed wielu wieków, zostały odkryte przez archeologów podczas wykopalisk na terenach starożytnych miast.

Wybierając się wraz z Carol do Marsylii, skąd rozpoczyna ona swoją wędrówkę, przedostajemy się następnie do Libanu, gdzie w okolicach małej wioski Bszale, u podnóży gór Liban odnajdujemy jeden z najstarszych oliwnych zagajników, w którym kilka najstarszych drzew liczy sobie ponad 6 tys. lat. To naprawdę niewiarygodna odkrycie. Podążając dalej szlakiem oliwkowych drzew odwiedzamy Syrię, Turcję, skąd przenosimy się na Maltę, a następnie do Tunezji, Grecji, na Kretę, aby zatoczyć koło i zakończyć wędrówkę w Izraelu, gdzie piękna historia chrześcijaństwa została zdominowana przez reżim i głupotę rządzących.

Wszystkie odwiedzane państwa mogą poszczycić się bogatą, wielowiekową historią, gdzie tradycja została wręcz wpisana w krajobraz, a każdy skrawek ziemi kryje w sobie znamiona dawnych czasów. Starożytne cywilizacje, dawne imperia, po których dziś pozostały ty...

| link |
@Asamitt
2019-12-10
7 /10
Przeczytane ✿ Cykle / Sagi / Wielotomowe * Własne Podróżnicza/Reportaż

Cytaty z książki

O nie! Książka Oliwkowy szlak. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat

Pozostałe książki z cyklu

Oliwkowa farma
Oliwkowa farma
Carol Drinkwater
8/10
Miłość w rajskim ogrodzie na południu Francji. Oliwkowa farma to podwójna historia miłosna. Po pierw...
Sezon na oliwki
Sezon na oliwki
Carol Drinkwater
8/10
Prowansalski azyl leczy zranione dusze. Kontynuacja przygód bohaterów powieści "Oliwkowa farma". Ca...
Oliwkowe żniwa
Oliwkowe żniwa
Carol Drinkwater
8.3/10
Carol i Michel spełnili swoje marzenia i zamieszkali w prowansalskiej willi "Appassionata". Mają nad...
Oliwkowe drzewo
Oliwkowe drzewo
Carol Drinkwater
8/10
Carol Drinkwater ponownie wyrusza w podróż, której celem jest odkrycie fenomenu drzewa oliwkowego. T...
Powrót na oliwkową farmę
Powrót na oliwkową farmę
Carol Drinkwater
Finałowa część bestsellerowego cyklu Carol Drinkwater Po szesnastomiesięcznej podróży wokół Morza Śr...
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl