Opolszczyzna. Impresje krajoznawcze

Czesław Lachur
Opolszczyzna. Impresje krajoznawcze
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie

Opis

Mieszkając na Śląsku, od Śląska uciec nie sposób. Ktoś powie, że jest to stwierdzenie banalne, ale przecież trudno mu odmówić słuszności. Może dlatego warto dowiedzieć się o tej krainie czegoś więcej, wychodząc poza obręb swojej miejscowości miasta, miasteczka, osiedla czy wioski, poszerzając o niej swoją wiedzę lub dowiadując się czegoś całkiem nowego. Temu celowi ma służyć proponowana książka: dostarczenie wiadomości, ale też jednocześnie zachęta do samodzielnych poszukiwań. Jest to kolejna (trzecia już) część szkiców poświęconych Opolszczyźnie. Stanowią pewne zamknięte w sobie całości i służą głównie do czytania, przybliżając przy okazji mało znane czy w ogóle nieznane fakty dotyczące przeszłości regionu, miejsc, ludzi, zabytków.
Data wydania: 2016
ISBN: 978-83-62687-92-3, 9788362687923
Wydawnictwo: Nowik
Stron: 266

Autor

Czesław Lachur Czesław Lachur polski językoznawca, rusycysta. W swojej działalności koncentruje się przede wszystkim na semantyce składniowej. Studia w zakresie filologii rosyjskiej ukończył na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Opolu. W 1980 r. został doktorem, a habilitował się w ...

Pozostałe książki:

Zarys językoznawstwa ogólnego Opolszczyzna miejsca i ludzie
Wszystkie książki Czesław Lachur

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Coś mi się wydaje, że książka Opolszczyzna. Impresje krajoznawcze aż się prosi o Twoją recenzję. Chyba jej nie odmówisz?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Cytaty z książki

O nie! Książka Opolszczyzna. Impresje krajoznawcze. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl